Bangkok

Zvyky a tradície

Zvyky a tradície

Thajci sú veľmi pohostinní ľudia, ale aj od turistov sa očakáva tolerantné správanie voči nim a najmä ich kultúre. Pred cestovaním do Thajska by ste mali vedieť pár informácií, ako sa správne správať v tejto krajine.

Doprava

Doprava

V Bangkoku sú spôsoby dopravy naozaj rôznorodé. Na presun medzi pamiatkami si môžete vybrať z rôznych typov dopravy od adrenalínových tuk-tukov až po skytrain-nadzemný vlak.

Thajská masáž

Thajská masáž

Thajská masáž je v Thajsku prítomná na každom rohu a neodmysliteľne patrí k thajskému životnému štýlu. Masérska zručnosť sa v rodinách dedí z generácie na generáciu a turisti si ju môžu dopriať v typických salónoch, hoteloch, chrámoch, kúpeľoch, ale aj na pláži.

Thajská kuchyňa

Thajská kuchyňa

Kuchyňa v Thajsku je naozaj veľmi rozmanitá. Základnými ingredienciami, ktoré v jedlách nesmú chýbať, sú feferónky, bazalka, koriander, chilli, cesnak, kokosové mlieko a limetková šťava. Pokiaľ chcete ochutnať pravé špeciality, musíte opustiť kamennú reštauráciu a vydať sa do ulíc.

Klíma v Thajsku

Klíma v Thajsku

Keďže je Thajsko exotická krajina, jeho klímu ovplyvňujú monzúny. V severnej a strednej časti Thajska sa striedajú 3 ročné obdobia, na juhu iba dve. V Thajsku poznáme obdobie tepla a vlhka, ďalej obdobie chladna a sucha a obdobie dažďov.