O Norimbergu

Je považovaný za centrum Bavorska, v ktorom nájdete mnoho historických pamiatok, múzeí, kultúrnych i nákupných možností.

Norimberg je druhým najväčším mestom Bavorska a kedysi bol aj najväčším franským mestom, rozliehajúcim sa na rieke Pegniz a prieplave Mohan-Dunaj.

Nádherné bavorské mesto je očarujúce, aj napriek tomu, že počas druhej svetovej vojny bolo značne zničené. V minulosti bol Norimberg dôležitým obchodným centrom, čo dokazujú aj zbierky uložené v tunajšom Národnom nemeckom múzeu. Vďaka jeho bohatej minulosti môžete navštíviť mesto niekoľkokrát a zaručene sa tu nebudete nudiť.

Nezáleží ani na tom aké je práve ročné obdobie. V zime vám Norimberg ponúkne najlepšie vianočné trhy v celej Európe, v lete zas operní festival a tiež mnohé pivné festivaly.

Do Norimbergu prichádza veľké množstvo ľudí, nielen kvôli poznávaniu krás tohto mesta, ale najmä kvôli nákupom. Tunajšou hlavnou nákupnou zónou je územie medzi námestí Hallplatz, Unschlittplatz,Spitalgasse. Neďaleko od Norimbergu sa nachádza aj najväčšie nákupné centrum v celom severnom Bavorsku nazývané Franken-Center.

Norimberg