Pivo a whisky

Možno by ste sa čudovali, čo má asi tak spoločné whisky a Norimberg. Toto mesto zdá sa je plné prekvapení. A okrem toho sa zapisuje aj medzi mestá, v ktorých sa vyrába kvalitný alkohol.

V Norimbergu sa nachádza najstarší whisky klub v Nemecku, ktorý má názov Most Venerable Order of the Highland Circle. V meste sú dokopy 3 veľké obchody, špecializované len na whisky. Tento nápoj sa tu však nie len predáva ale tiež vyrába. Preto niet divu, že práve z týchto končín pochádza najlepšia nemecká whisky. Stopercentne ekologická „Ayer´s PX 56“. Táto whisky dostala aj cenu za najvyššiu kvalitu na prestížnej súťaži vo Frankfurte.

Čo sa týka pivných špecialít má Norimberg rozhodne tiež, čo ponúknuť. Pivovar Tucher už viac ako tristopäťdesiat rokov pripravuje zlatisto-červený nápoj. Ide o spodne kvasené pivo, výlučne z jačmenného sladu.

V roku 1984 vznikol tiež prvý nemecký biopivovar, kde taktiež pripravujú tento červený mok. A najviac v tradičnej medenej varni, tak ako to bolo kedysi zvykom. Pivo sa tu necháva dozrieť v drevenených sudoch, čo už teda dnes nebýva zvykom.