Pamiatky v Neapole

Neapol je mesto s mnohými historickými pamiatkami. V tomto článku sa dozviete o ktorých z nich.

Costel dell´Ovo

Costel dell´Ovo je stará pevnosť, ktorá sa nachádza na ostrovčeku v Neapolskom zálive. Legenda hovorí, že sa tu nachádza vajce, ktoré sa nesmie poškodiť, pretože potom bude mať Neapol veľké problémy.

Palazzo Reale

Obrovský palác nájdete na námestí Piazza Plebiscito. Navrhol ho v 17. storočí Domenic Fantany. Palác kedysi obývali rôzni španielski vládcovia. Vo vnútri nájdete Historické múzeumŠtátnu knižnicu Vittorio Emanuele III.

Duomo di Napoli

Duomo di Napoli je dóm, ktorý pochádza z 13. storočia a je zasvätený Panne Márii Nanebovzatej. Vo vnútri sa nachádza kaplnka sv. Gennara a pôvodná krstiteľnica, ktorá pochádza až z 5. storočia.

Castel Nuovo

Tento hrad pochádza z 13. storočia, z obdobia, keď tu vládla dynastia Anjou. Jej dnešnú podobu hradu dali Aragonci, ktorí ho v 15. storočí prestavali. Hrad nájdete neďaleko prístavu. Nad jeho vchodom je víťazný oblúk, ktorý je historickým sochárskym dielom zo 16. storočia.

Galleria Umberto I.

Galleria Umberto I. Je obchodná pasáž, ktorá má tvar kríža a spája štyri ulice: via Roma, via Vittorio Emanuele III., via Santa Brigida a via Verdi. Ide o neoklasicistickú budovu, ktorá bola postavená na konci 19. storočia. Ide o obdivuhodnú stavbu so sklenenou strechou, ktorej inšpiráciou bola Galleria Vittorio Emanielle II. v Miláne.