Umenie a múzeá

Dusseldorf je plný kultúrnych zážitkov, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Šírka kultúrnej ponuky tomu zodpovedá. V meste sa nachádza 26 múzeí a viac než 100 galérií. Povieme si niečo o tých najznámejších.

Hetjens-Museum

Múzeum Hetjens – je múzeum histórie keramiky založené v roku 1909. Je to unikátna zbierka keramiky od staroveku po súčasnosť. Vzhľadom na až 8000 rokov staré kusy z celého sveta, je považovaný za najuniverzálnejší inštitút svojho druhu.

Museum Kunst Palast

V galérii si môžete prezrieť diela európskych maliarov od 15. do začiatku 20. storočia. V samostatnom oddelení diela 20.-21. storočia. Za pozretie stojí rozhodne grafická zbierka barokových kresieb. Okrem ďalších expozícií diel autorov ako Dalí, Rubens, či Warhol môžete navštíviť aj niektorý z koncertov v multifunkčnej sále Roberta Shumanna.

K20 - Kunstsammlung Nordrhein Westfalen

Významná zbierka galérie K-20 sa nachádza na námestí Grabbeplatz. Vďaka umeleckým skvostom maliarov ako sú Mattise, Mondrian, či Picasso sa radí medzi galérie svetového významu. Umelecké dielo predstavuje aj samotná budova. Z diaľky ju môžete rozpoznať podľa čiernej fasády vykladanej žulou.

NRW

Je to fórum, ktoré sa zaoberá umením každodenného života. Predstavuje úžitkové umenie, dizajn, reklamu, módu, či architektúru.