Stuttgart

5 miest, ktoré by ste mali vidieť v Stuttgarte

5 miest, ktoré by ste mali vidieť v Stuttgarte

V Stuttgarte je mnoho zaujímavých miest s bohatou históriou. Tu je niekoľko z nich, ktoré rozhodne stojí za to vidieť.

Festivaly v Stuttgarte

Festivaly v Stuttgarte

Mesto Stuttgart je každoročne domovom niekoľkých festivalov vrátane dvoch pivných festivalov, z ktorých obaja priťahujú milióny turistov do mesta.

Kunstmuseum

Kunstmuseum

Múzeum umenia je perlou nemeckej múzejnej architektúry. Samotná budova stojí za pozretie a umenie v nej je vynikajúco prezentované.

Mercedes-Benz museum

Mercedes-Benz museum

Stuttgart nemá jedno, ale dve skvelé múzeum automobilov. Mercedes-Benz Museum prináša život automobilovej legende Mercedes-Benz a objasňuje históriu individuálnej mobility. Architektúra a koncepcia výstavy sa navzájom dopĺňajú.

Porshce museum

Porshce museum

Stuttgart je pre veľké množstvo ľudí akýmsi symbolom sveta automobilov. V tomto meste vznikali už pred sedemdesiatimi rokmi prvé modely exkluzívnych športových vozidiel. Aj to jeden z dôvodov, prečo práve tu bola vytvorená stála expozícia všetkých slávnych modelov Porsche.

Killesberg Park

Killesberg Park

Killesberg Park je zelená oáza uprostred mesta. Neustále sa meniaca krajina so sofistikovanými fontánami, 40 metrov vysoká veža s fantastickým pohľadom na celé ihrisko, skvelé detské ihriská, zoologická záhrada, otvorený bazén, detské divadlo a atraktívne možnosti stravovania a pitie - toto a oveľa viac robí Killersberg Hill Park ideálnym miestom pre voľný čas pre celú rodinu.

Ludwigsburg

Ludwigsburg

Ludwigsburgský palác je masívny barokový palácový komplex nachádzajúci sa v Ludwigsburgu.

Schloßplatz

Schloßplatz

Zámocké námestie je to veľmi živé miesto, ktoré sa nachádza uprostred Stuttgartu a uprostred nákupnej ulice Königstraße. Práve tu sa spája život a história.

Zámok Solitude

Zámok Solitude

Palác Solitude je najambicióznejšou a najosobnejšou tvorbou vojvodu Carla Eugena. Pôsobivý architektonický súbor a nádherné výhľady ho robia výnimočným.

Staatsgalerie

Staatsgalerie

Staatsgalerie Stuttgart je umelecké múzeum. Bolo otvorené v roku 1843 a zobrazuje maľby z konca stredoveku, ako aj sochy z 19. storočia a má rozsiahlu grafickú zbierku.

Weserburg

Weserburg

Weserburg je múzeum moderného umenia v nemeckom Bremenu.