Lipsko

Historické Lipsko

Historické Lipsko

Stredisko kultúry a vzdelanosti. Mesto kníh a veľtrhov. Centrum priemyslu a obchodov. Mesto spojené s množstvom slávnych osobností. Mesto stredovekých pamiatok a krásnych parkov. Tým všetkým je Lipsko dnes. Povieme si však aj pár faktov, ktoré tomu predchádzali.

Kam za umením v Lipsku?

Kam za umením v Lipsku?

Lipsko je miesto, kde žili a pracovali vynikajúci skladatelia máte možnosť nasledovať túto hudobnú stopu a preskúmať miesta očarujúcej hudobnej minulosti. Okrem toho vás pozýva aj na zaujímavé umelecké veľtrhy.

Leipzig Panometer

Leipzig Panometer

Leipzig Panometer patrí k najzaujímavejším atrakciám v Lipsku. Je to vizuálna panoráma zobrazená vo vnútri bývalého plynometra spolu s tematickou výstavou.

Lipská gastronómia

Lipská gastronómia

Ako väčšina nemeckých miest aj Lipsko v sebe ukrýva niekoľko svojských gastronomických zážitkov. Poďme si povedať o tých najtypickejších pre tento kraj.

Lipsko pre mladých

Lipsko pre mladých

Toto mesto nie je len o histórií, či vážnej hudbe. Je to samozrejme aj živé mesto, ktoré má čo ponúknuť a mladí si tu taktiež prídu na svoje.

Múzeá v Lipsku

Múzeá v Lipsku

V Lipsku sa nachádza niekoľko zaujímavých múzeí, ktoré by ste nemali nechať bez povšimnutia. V každom z jedinečných múzeí sa dozviete viac o bohatých dejinách mesta.

Nikolaikirche und Thomaskirche

Nikolaikirche und Thomaskirche

Dva najväčšie a najdôležitejšie kostoly stredoveku. Tieto dva kostoly, ktoré dodnes dominujú mestskému centru mesta boli tiež jedinými farskými kostolmi od roku 1539 až do roku 1876. K obom kostolom sa viaže jedinečná história a rozhodne stojí za to ich vidieť.

Pamiatky v Lipsku

Pamiatky v Lipsku

Lipsko je z pohľadu histórie skloňované v mnohých pádoch. Často je však spomínané aj ako pôsobisko mnohých významných osobnosti. Ale aj pre mnoho zaujímavých historických miest.

Turistické atrakcie v Lipsku

Turistické atrakcie v Lipsku

Zoo či zábavný park to sú miesta, ktoré by ste na svojich potulkách Lipskom nemali vynechať. Ponúkajú vám totiž mnoho nezabudnuteľných zážitkov a zábavy.