Ostrov Terceira

Zelený azorský ostrov Terceira je vyšperkovaný jazierkami, krátermi a strmými útesmi. Je dokonalým rajom pre turistov, ktorí milujú turistiku a nádherné výhľady. Najväčším zážitkom je jednoznačne výprava do samotného vnútra sopky.

Ostrov Terceira je vstupnou bránou do Azorských ostrovoch a spolu s ostrovmi Graciosa, Sao Jorge, Pico a Faial tvorí toto súostrovie. Terceira znamená “tretí¨ a ostrov získal tento názov preto, lebo bol objavený ako tretí v poradí z deviatich Azorských ostrovov. Pôvodne bol nazývaný ako Island of Jesus Cristo. Osídlenie ostrova začalo v 15. storočí a od tej doby sa neustále rozvíjal a to najmä vďaka jeho geografickej polohe.

Terceira je úchvatný ostrov, ktorý ponúka prenádherné prírodné scenérie a výhľady. To, čo robí ostrov Terceira jedinečným, je nádherný kontrast medzi prírodnou vulkanickou krásou a obdivuhodným rukopisom človeka, čo vidieť najmä v historickom centre Angra do Heroísmo, ktoré bolo založené v roku 1534. Okrem nádhernej krajiny má ostrov i mnoho pamiatok. Paláce, domy, klášotry, kostoly, pevnosti, záhrady a uličky plné života a farieb.

Ostrov tiež ponúka veľa možností, kam vyraziť za dobrodružstvom: pozorovanie veľrýb, potápanie v Atlantiku, prechádzky alebo jazda na bicykli cez očarujúce lesy, jazierka v kráteroch, športový rybolov, výlety na kanoe, golf a mnoho ďalších aktivít pre všetky vekové skupiny.

Budete veľmi prekvapení láskavosťou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov. Pripravte sa tak na nezabudunuteľný zážitok na mieste, kde sa budete cítiť ako v raji.

Ako prvé môžete navštíviť Miradouro do Facho, odkiaľ budete mať nádhernú vyhliadku na mesto Praia da Vitória a prístav.

Obľúbenou aktivitou na ostrove sú najmä túry. Najznámejšou túrou je približne dvojhodinový okruh Mistérios Negros, ktorý je dielom vulkanickej činnosti. Cestou narazíte na lávové útvary, jazierka až sa sa dostanete ku kráteru Pico Gaspar.

Jedinečným zážitkom je “cesta do hlbín zeme¨. Algar do Carvao je jedna z mála jaskýň vulkanického pôvodu, do ktorej sa môžu návštevníci pozrieť zvnútra.

Terceira, Azorské ostrovy