Disneyland - Paríž

Disneyland Paris je najväčším zábavným parkom vo Francúzsku. Nachádza sa 32 km východne od Paríža v meste Marne-la-Vallée. Disneyland prvýkrát otvoril svoje brány v roku 1992 po štyroch rokoch stavebných prác.

Výlet do tohto parku ponúka viac ako iné zábavné parky. Disneyland Resort Paris ponúka jedinečný svet vzrušenia, zážitkov a krásnych darčekov pre celú rodinu. Disneyland je jednou z najobľúbenejších Európskych destinácii a kúzelným miestom, kde sa malým aj veľkým návštevníkom plnia sny.

12. Apríl 1992 sa do histórie zapísal ako deň, kedy v okolí Marne-la-Vallée doslova skolabovala železničná aj cestná doprava. Aj napriek množstvám varovaní v mediach desaťtisíce návštevníkov vyrazili na otvárací deň európskeho Disneylandu.

Samozrejme že Disneyland v Paríži nie je úplnou kópiou amerického. Po presune na náš kontinent musel prejsť mnohými úpravami, ktoré sa dotkli napríklad Strašidelného domu a architektúry hradu a obchodíkov.

Vstupné do Disneylandu

O tom, že deťom návštevou Disneylandu splníte sen niet pochýb, ale ako veľmi to pocíti vaša peňaženka?

Pred návštevou si dôkladne premyslíte, aký druh vstupenky vám bude vyhovovať. Disneyland sa skladá z dvoch zábavných parkov - Disneyland ParkWalt Disney Studios. Máte možnosť kúpiť vstupenku len do jedného, alebo cenovo výhodnú vstupenku, ktorá zahŕňa vstup do oboch.

Rodičov tých najmenších návštevníkov poteší, že deti do troch rokov majú vstup do oboch častí zdarma. Vstup na niektoré atrakcie je obmedzený aj výškou dieťaťa.

Ceny vstupného
Jeden park
Deti od 3 do 11 rokov – cca 43€
Osoby staršie ako 12 rokov – cca 51€
Oba parky
Deti od 3 do 11 rokov - cca 54 eur
Osoby staršie ako 12 rokov – cca 62 eur

Pokiaľ máte na Disneyland len jeden deň, môžete s dobrým časovým harmonogramom stihnúť vybrané atrakcie z oboch parkov. Pokiaľ máte viac času, neváhajte a kúpte viacdňový lístok. Priplatíte si, ale určite nebudete ľutovať. V parku je veľké množstvo atrakcií, takže nudiť sa určite nebudete.

Fastpassy

Vďaka Fastpassom môžete v parku stihnúť čo najviac. Sú to "rýchlovstupenky", ktoré sa vydávajú pri najobľúbenejších atrakciách. V Disneyland parku nájdete celkom 6 atrakcií, ktoré ponúkajú Fastpassy, a 3 ďalšie vo Walt Disney štúdiach.

Ako to funguje? Stačí len, ak prídete k danej atrakcii, necháte si vytlačiť lístok a na ňom budete mať napísaný konkrétnu hodinu, na ktorú máte prísť. Vďaka tomu nebudete musieť stáť v rade. Tento čas je nutné dodržať, inak vstupenka prepadne.

Ideálne bude, ak prídete do Disneylandu ráno, pri vchode si vezmete mapu a pozriete sa, na ktoré atrakcie je možné vytlačiť si Fastpassy. Vďaka Fastpassom si vytvoríte časový plán, ktorý vám pomôže stihnúť čo najviac atrakcií v Disneylande.