Zábava a kultúra v Hamburgu

Jeho dynamickosť, pôžitkárstvo a multikultúrnosť pochádza z pestrej námornej minulosti mesta. Hamburg však vždy ostáva aj tvrdo pracujúcim prístavom a radí sa medzi tie najrušnejšie. Tu je zopár miest, ktoré sa na ceste za zábavou oplatí navštíviť.

Reeperbahn

K najviac navštevovaným miestam v celom Nemecku patrí známa hamburská ulica Reeperbahn, ktorá sa nachádza v štvrti Sankt Pauli. Slúžila ako zastávka pre námorníkov. Miesto kam si chodili po dlhých mesiacoch plavenia sa vyhodiť z kopýtka. V súčasnosti sa tam nachádza veľa nočných podnikov, konajú sa diskotéky, varieté, či divadelné predstavenia. Je označovaná aj ako „Hriešna míľa“, ktorá sa vyznačuje zábavou pre dospelých a ožíva až keď sa stmieva.

Fischmarkt

Podobne navštevovaným miestom je prístav. Úzko prepojené miesto so Sankt Pauli. Po prehýrenej noci v tejto štvrti sa skoro ráno zhromažďujú ľudia na rybom trhu v prístave, ktorý sa otvára už o štvrtej ráno. Nepredávajú sa tu len ryby, ale aj ovocie a zelenina. Ako pochúťka sa tu podáva ryba v žemli. Náladu spríjemňuje živá hudba.

Museum für Hamburgische Geschichte

Múzeum Hamburskej histórie rozpráva príbeh mesta od pirátskych čias po súčasnosť. Celý príbeh je doplnený o veľkorozmernú prezentáciu na interaktívnych obrazovkách.

Miniatur Wunderland

Hlavnou turistickou atrakciou je Miniatur Wunderland. Jedná sa o najväčšiu modelovú železnicu na svete. Predstavuje 13 km trať, takmer tisíc vláčikov s 14 450 vagónmi a státisíce ďalších modelov. Funguje ako železničná výluka, ktorá je počítačovo riadená. Dokonca sa každých 15 minút strieda deň a noc. Je to pozoruhodná záležitosť nie len pre deti, ale aj pre dospelých.

Platen und Blomen

V strede mesta sa rozprestiera park Platen und Blomen s krásnymi fontánami. V parku sa nachádza televízna veža. Turisti môžu vyviezť na vyhliadkovú plošinu, ktorá ponúka krásny pohľad na mesto, prístav a okolie krajiny. Pod vežou je umiestnená reštaurácia rotujúca v smere hodinových ručičiek.

hamburg