Arrecife, hlavné mesto ostrova Lanzarote

Arrecife sa v roku 1852 stalo hlavným mestom ostrova Lanzarote, a tak aj obchodným a administratívnym centrom. Pri pobreží sa nachádza krásna promenáda, na ktorej nájdete mnoho obchodíkov, kaviarní a veľké množstvo reštaurácií. Tak isto veľa kaviarní a reštaurácií nájdete aj v uličkách smerom do vnútrozemia.

Pokiaľ si potrpíte na jedlo alebo na nočný život, mesto Arrecife vás určite nesklame. Mesto vám ponúka bohatú ponuku reštaurácií a nočných klubov.

Ak patríte medzi milovníkov histórie, veľa pamiatok v meste nenájdete. Nachádza sa tu pár kostolov a dva hrady. Jedným z nich je hrad Castillo de San Gabriel, ktorý bol postavený v roku 1574. Jeho hlavnou úlohou bolo chrániť prístavné mesto pred útokmi pirátov. Ďalší hrad má názov Castillo de San José. Práve tu uvidíte najlepšiu výstavu moderného umenia na Kanárskych ostrovoch.

Jeden z kostolov sa volá Iglesia de San Ginés a bol postavený v roku 1665. Pred ním stojí socha svätca, podľa ktorého je tento kostol pomenovaný. Táto socha je veľmi zaujímavá, pretože ju priviezli až z ďalekej Kuby.

Priamo v meste Arrecife sa nachádzajú aj dve mestské pláže. Na severe je to Playa de la Arena, na juhu zas Playa del Reducto. Práve táto južná pláž je známa krásnym bielym pieskom a miernym vstupom do mora, ktorý ocenia hlavne neplavci a deti. Táto pláž nie je až tak známa medzi turistami, vďaka čomu je na nej relatívny kľud a poriadok, o ktorý sa celé dni stará upratovacia čata.