Santiago De Compostela

Santiago de Compostela bolo založené na prelome 4. a 5. storočia nášho letopočtu. Stará povesť hovorí, že sem priviezli telo popraveného apoštola Jakuba zo Svätej zeme.

V roku 813 sa jeho hrob stal symbolom kresťanského Španielska. Na jeho pozostatkoch sa začala budovať bazilika. Tak sa mesto stalo pútnickým mestom, kde každoročne prichádzali kresťanskí pútnici z celej Európy. V roku 1985 zapísali mesto na Zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je katedrála, ktorá vznikla z baziliky nad pozostatkami apoštola Jakuba. V katedrále je krásna vnútorná fasáda, Mondragonská kaplnka z 15. storočia, hlavný oltár a krypta s pozostatkami apoštola Jakuba.

V katedrále sv. Jakuba končí slávna Svätojakubská púť, ktorej dejiny siahajú až do stredoveku. Pre veriacich púť predstavuje duševnú očistupokánie. Cesta je dlhá 1600 km a začína vo Francúzsku, pokračuje cez Alpy a končí v Santiagu. Pozdĺž cesty nájdete ubytovne, nemocnice, kostoly a katedrály, ktoré slúžia pútnikom.

V súčasnosti sa táto cesta stala veľmi obľúbenou turistickou atrakciou, počas ktorej môžete obdivovať krásnu prírodu, spoznávať miestne tradície a architektúru. Svätojakubská púť je dokonca zapísaná na Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Väčšinu pamiatok nájdete v historickom centre a na priľahlých námestiach. V meste žije veľa študentov, pretože sa tu nachádza významná španielska univerzita. Pokiaľ sa chcete zabaviť, vyberte sa do zóny Zona Vieja. Je to stará štvrť, ktorá je plná barov, reštaurácií a klubov. Pokiaľ máte radi zábavu a spoločenský život, určite si prídete na svoje.

akciové letenky santiago de compostela