Marktplatz

Marktplatz, v preklade „Trhovisko“ je jedeným z najstarších verejných miest v Brémach . Je obklopený radnicou, katedrálou a občanmi, tento trh tvorí srdce Brém.

Trh v Brémach je radený medzi tie najkrajšie v Európe. Je to živé miesto, kde sa uskutočňuje obchod. Jednou z tradičných udalostí, ktoré sa tu každoročne konajú sú vianočné trhy, kde sa ľudia môžu stretávať na ploche väčšej ako 3 484 metrov štvorcových. Okolo trhového námestia sa týčia mnohé historické budovy, ktoré sú pôsobivé vďaka svojej jedinečnej povahe.

Rathaus und Roland

Výnimočnú rolu tu zohráva radnica z roku 1405, ktorá spolu s Rolandom patria k svetovému kultúrnemu dedičstvu UNESCO.

St.Petri Dom

Na juhovýchodnej strane trhu je postavená gotická katedrála v Brémach. Dve veže tejto katedrály sú v súčasnosti sprístupnené verejnosti a sú v nich vystavené múmie.

Bürgerschaft

Dom parlamentu sa oficiálne otvoril v septembri 1966. Budova parlamentu v Brémach sa nazýva "Dom občianstva". Má rámovú konštrukciu zo železobetónu. Opláštenie skla bolo dokončené pred touto konštrukciou.

Schütting

Schütting spočiatku slúžil mestským obchodníkom ako cechový dom. V roku 1849 sa stal obchodnou komorou Brém. Od roku 1973 je chránenou pamiatkou. Leží na južnom strane bremenského trhu priamo naproti radnici.

Kaufmannshäuser aus der Weser-Rennaissance

Hneď vedľa budovy Schütting prilieha na severozápadnú stranu trhoviska rad renesančných štýlových domčekov. Budovy postavené v 16. a 17. storočí dnes úž neexistujú. Dnešné historické fasády budov boli postavené v 20. storočí.