Nürnberger Burg

Pri návšteve Norimbergu si rozhodne nemôžete nechať ujsť návštevu norimberského hradu. Jedná sa o dvojitý hrad a skladá sa z Kaiserburgu a Burggrafenburgu. Patrí k symbolom Norimbergu.

Na skalnatom kopci v severnej časti Altstadt stojí norimberský hrad. Prvá zmienka o ňom sa mapuje z roku 1050. Hrad je zložený z troch častí podľa období vzniku. Kaiserburg je označenie pre západnú časť. Na prednom nádvorí tohto cisárskeho hradu sa nachádza budova s štyridsaťsedem metrov hlbokou studňou, zvanou Tiefer Brunnen a hranatou vežou Heidenturm, vo vnútri ktorej sú umiestnené dve románske kaplnky nad sebou.

Najstaršia, a tiež stredná časť hradu sa nazýva purkrabský hrad. K nemu patrí aj päťboká veža, ktorá je prepojená s budovou cisárskych stajní. Slúžila aj ako obranná veža v pôvodnom hrade. Kaiserstallung teda cisárske stajne z 15. storočia patria k mestskej časti hradu. V súčasnosti slúžia ako mládežnícke zariadenie a po poslednej rekonštrukcii má viac ako 93 izieb.

Zaujímavosťou je aj podzemie hradu, v ktorom sa nachádza mnoho stredovekých pivničiek s oblúkovými stropmi a tajné podzemné chodby.