Messaria

Letovisko Messaria sa nachádza vo vnútrozemí gréckeho ostrova Santorini a jeho okolie tvorí krásne prostredie viníc a olivových hájov. Časť mestečka je postavená na kaldere a ponúka sa tak úchvatný výhľad na sopku i okolie.

Messaria je vzdialená približne 4 km od hlavného mesta Fira. Jej počiatky siahajú do polovice 17. storočia a počas svojej existencie sa stala významným priemyselným centrom ostrova. Malebnosť tomuto kraju dodávajú okolité vinice, ktoré sa tiahnú celým santorinským vnútrozemím.

Nachádza sa tu i významný grécky architektonický skvost, ktorým je kaštieľ Argyros. Ten dal v roku 1888 postaviť bohatý obchodník s vínom George Argyros. Dnes tu nájdete múzeum, ktoré mapuje život obyvateľov Santorini. Súčasťou zbierky je starodávny nábytok a predmety pochádzajúce z 19. storočia. Na prízemí budovy sa nachádza luxusný 5 hviezdičkový hotel.

Môžete si tiež urobiť výlet do okolia Messarie a navštíviť neďaleké dedinky Vothonas a Karterados. Za nádhernými plážami sa môžete vydať do letoviska Kamari, kde narazíte na fascinujúcu pláž pokrytú sopečným pieskom.