Najkrajšie pláže na Santorini

Ostrov Santorini ponúka hneď niekoľko nádherných pláží, ktoré sú unikátne i svojim sfarbením. A ktoré sa oplatí naozaj navštíviť? Prinášame vám zoznam tých najkrajších a najznámejších pláží na Santorini.

Pre Santorini sú typické pláže pokryté tmavým sopečným pieskom alebo kamienkami. Sú tu i také pláže, ktoré sa od tých ostatných odlišujú svojim výrazným sfarbením. A že ide o farby naozaj unikátne, môžete sa presvedčiť na krásnej a obľúbenej pláži s názvom Red Beach. Už samotný názov napovedá, že pláž pokrýva jemný červený piesok. Je to pomerne malá pláž, ktorá leží v obklopení červených skál, ktoré vznikli sopečnou činnosťou. Nachádza sa tu množstvo malých i väčších kamienkov, ktoré majú rovnako červenú farbu. I keď dostupnosť pláže je trochu ťažšia, dá sa k nej dostať len strmou cestou, je najobľúbenejšou a najznámejšou na ostrove.

Ďalšia veľmi obľúbená pláž je Kamari, ktorá sa nachádza na východnom pobreží ostrova. Leží vo vyhľadávanom letisku s rovnakým názvom. Pláž je posiata tmavým sopečným pieskom, je pomerne veľká a ľahko dostupná. Nájdete tu tiež reštaurácie, bary, slnečníky a ležadlá. Vychutnajte si večerné prechádzky pozdĺž pláže, ktoré majú svoje osobité čaro.

Neďaleko Kamari natraffíte na veľkú pláž s názvom Perissa. Leží vo východnej časti ostrova v dedinke s rovnakým názvom. Je známa svojim tmavým pieskom a obľúbenou atrakciou je masívna skala nazývaná Mesa Vouno. Pohľad na ňu je úchvatný najmä v noci, keď skala vďaka svojej farbe doslova svieti.

Jednou z najznámejších pláží ostrova je Perivolos, nazývaná i Agios Georgios. Pláž leží necelé 4 kilometre od dedinky Perissa a obľúbená je najmä pre svoj čierny piesok a krištáľové more.

Na ostrove nájdete aj menšie a kľudnejšie pláže, ktoré sú ako stvorené pre dovolenku s deťmi alebo pre tých, ktorí vyhľadávajú pokojné prostredie. Takými sú pláže Mesa Pigadia alebo Monolithos. Ak si chcete dopriať úplné súkromie, tak navštívte takmer opustené pláže Cape Columbo a Paradisi.