Oceanárium v Lisabone

V Lisabone sa nachádza najväčšie oceanáruim v Európe a druhé najväčšie na svete, ktoré nájdete v Parque das Nacoes. Na tomto mieste budete mať podmorský svet akoby na dlani a objavíte množstvo zaujímavostí.

Oceanárium je najnavštevovanejšou atrakciou v Portugalsku. Prvý krát bolo otvorené v roku 1998 počas svetového Expo'98 na tému "Oceány, dedičstvo pre budúcnosť". Ročne sem zavíta viac ako milión návštevníkov. V tomto svete narazíte na nezabudnuteľné exponáty, pri ktorých sa zároveň dozviete veľa vecí o oceánoch.

Oceanárium je domovom viac ako 16 000 morských živočíchov a rastlín, ktoré zastupujú približne 450 druhov. V obrovských akváriách majú vytvorené prirodzené podmienky pre život a môžete tu vidieť žraloky, raje, tuniaky, barakudy, úhory. Návšteva oceanária bude jedinečným zážitkom nielen pre vaše deti, ale aj pre vás. Môžete si tu vyskúšať i kŕmenie žralokov.

Narazíte tu tiež na rôzne druhy vtákov a sladkovodných obojživelníkov, ako sú mloky alebo žaby pochádzajúce z Číny, Portugalska, Kolumbie a iných kútov sveta.

Počas návštevy si užijete nielen kopu zábavy a nazbierate množstvo nových zážitkov, ale zároveň si rozšírite poznatky o svete, ktorý pre človeka stále zostáva tak trochu záhadný.