Geoffrye múzeum

Nájdete tu exponáty nábytku, textílie, obrazov a iných dekoratívnych predmetov. V múzeu sa nejedená o skutočné miestnosti reálne existujúcich ľudí. Sú to obývacie izby, ktoré sa v minulosti volali "salóny".

Múzeum ponúka len reprezentatívnu ukážku interiéru, aký mohol v tej dobe existovať. Krásnymi kúskami sú repliky stoličiek, ktoré uvidíte v každej miestnosti.

V súčasnosti sa môžete pozrieť aj do moderného krídla, ktoré obklopujú záhrady. Rastliny boli odpradávna zdrojom inšpirácie pre vzory textílie a pre ozdobné ornamenty na nábytku. Avšak stali sa aj súčasťou každodenného života. Byliny sa používali nie len na výrobu liečiv a čajov, ale boli potrebné aj v kuchyni. Pôvodné záhrady mali formálny charakter. Po oboch stranách boli veľké plochy trávnatého porastu. V 19. storočí tu boli vysadené rastliny, z ktorých niektoré sa zachovali dodnes a tvoria pôsobivú dominantu záhrady. Dnes tieto záhrady obsahujú viac než 170 rôznych bylín a rastlín, ktoré priťahujú motýle, vtákov a rôzny hmyz.

Geoffrye múzeum Londýn