Pláže v Barcelone

V Barcelone nájdete niekoľko pláži s jemným pieskom. Pokiaľ si budete chcieť oddýchnuť od pamiatok, stačí sadnúť do metra a za pár minút ste na pláži.

Najznámejšia pláž - Barceloneta

Na pláži môžete relaxovať alebo navštíviť desiatky reštaurácií a klubov. Navyše nie je príliš vzdialená od centra Barcelony. Najbližšia zastávka metra sa volá Barceloneta a stojí asi desať minút od pláže.
V lete je pláž plná zahraničných turistov i domácich obyvateľov. O jej kvalite svedčí aj fakt, že získala titul najlepšej mestskej pláže na svete. K príjemnému prostrediu prispievajú aj palmy, ktoré tiež nájdete pozdĺž pláže.

Pláž Mar Bella

Mar Bella poteší všetkých milovníkov vodných športov. Tu si budete môcť vychutnať napríklad windsurfing, kajaky a mnoho ďalších športov. Neďaleko sa nachádza pokojný park - skvelé miesto pre piknik alebo siestu.

Pláž Nova Icaria

Nova Icaria je široká pláž s hrubým zlatým pieskom, ktorú ocenia predovšetkým gurmáni a milovníci dobrého jedla. K dispozícii sú tri plážové bary, dve nesmierne populárne reštaurácie (MangoChiringuito de Mönch) a nespočetné množstvo barov a ďalších reštaurácií.

Pláž Bogatell

Bogatell je dvakrát tak dlhá ako priľahlá Nova Icaria. Pláž je rajom pre cyklistov, jazdcov na in-line korčuliachbežcov. Vyvýšená promenáda znižuje dopravný hluk a zaisťuje dokonale pokojné prostredie. Nenájdete tu žiadne plážové bary, iba tri neformálne reštaurácia na promenáde.

Barceloneta Barcelona