Norimberg

O Norimbergu

O Norimbergu

Je považovaný za centrum Bavorska, v ktorom nájdete mnoho historických pamiatok, múzeí, kultúrnych i nákupných možností.

Nürnberger Burg

Nürnberger Burg

Pri návšteve Norimbergu si rozhodne nemôžete nechať ujsť návštevu norimberského hradu. Jedná sa o dvojitý hrad a skladá sa z Kaiserburgu a Burggrafenburgu. Patrí k symbolom Norimbergu.

Norimberské kostoly

Norimberské kostoly

V Norimbergu sa nachádza aj mnoho historických kostolov. Ako pamätihodnosti sú najviac vyhľadávané tri kostoly, ktoré sú výnimočné svojou veľkosťou a historickým významom.

Historické stavby

Historické stavby

Neďaleko hradu na námestí nájdete mnoho historických stavieb, výnimočných svojou architektúrou. Mnoho z týchto budov je zaradených do historickej míle mesta. Je to kultúrno-historická prehliadka mesta, ktorá otvára najdôležitejšie historické pamiatky mesta.

Albrecht-Dürer-Haus

Albrecht-Dürer-Haus

O väčšine výnimočných stavieb na námestí pod hradom sme si už povedali. Nachádza sa tam však ešte ďalšia výnimočná stavba, ktorou je dom Albrechta Dürera.

Henkersteg

Henkersteg

Hangmanov most je mimoriadny most v historickom nemeckom meste Norimberk a bol postavený v roku 1457 ako drevený most.

Pivo a whisky

Pivo a whisky

Možno by ste sa čudovali, čo má asi tak spoločné whisky a Norimberg. Toto mesto zdá sa je plné prekvapení. A okrem toho sa zapisuje aj medzi mestá, v ktorých sa vyrába kvalitný alkohol.

ZOO a delfinárium

ZOO a delfinárium

Norimberská zoo je druhou najväčšou Zoo v Nemecku, vďaka jej rozlohe 70 ha. Je považovaná aj za jednu z najkrajších.

Múzeum hračiek - Spielzeugmuseum

Múzeum hračiek - Spielzeugmuseum

Srdce hračkárskeho sveta bije v norimberskom svetovo preslávenom múzeu hračiek. Múzeum zobrazuje celú škálu hračiek od staroveku až po súčasnosť.

Norimberské kulinárske špeciality

Norimberské kulinárske špeciality

Norimberg je centrom Bavorska, s ktorým sa spája i bohatá kulinárska zmes. Bavori majú radi tradičné dobré jedlo a pitie. Niekto si predstaví typického Bavora s klobáskou v jednej ruke a v druhej so studeným pivom. Pravda je však taká, že bavorská kuchyňa ponúka viacero kulinárskych zážitkov. Nemôžeme však vyvrátiť fakt, že Bavori si vedia dopriať.