Ostrov Lanzarote

Ostrov Lanzarote je štvrtý najväčší ostrov v Kanárskom súostroví. Má rozlohu 846 km2 a obyvateľov s trvalým bydliskom sa tu nachádza 140 000, ale počas sezóny sa počet ľudí na ostrove zvýši aj na dvojnásobok.

Ak hľadáte miesto na kľudnú dovolenku a relax spojený s výletmi do vnútrozemia, ostrov Lanzarote je pre vás ako stvorený. Okrem krásnych pobreží a krištáľovo čistého mora uvidíte aj magickú sopeč krajinu. Tak isto ako aj iné Kanárske ostrovy, aj ostrov Lanzarote je sopečného pôvodu, čo dokazuje tristo sopečných kužeľov, ktoré sa nachádzajú roztrúsené po celom ostrove.

Posledná vážna erupcia bola v 18. storočí. Vtedy sa zistilo, že sopečný prach je výborný na pestovanie rôznych plodín. Na ostrove sa najčastejšie nachádzajú vinice, pretože podmienky na pestovanie vína sú tu naozaj výborné. Práve poľnohospodárstvo je hneď druhým najdôležitejším zdrojom príjmov miestnych obyvateľov.

Ostrov je aj ideálnym miestom na letné športy. Na severnom pobreží sa môžete doslova vyblázniť na vlnách. Je vyhlásené za domov tých najlepších pláží na surfovanie v Európe.

Južné pláže sú zas veľmi vhodné na windsurfing alebo kiteboarding. Pre tých, ktorí preferujú suchozemské športy, je sopečné vnútrozemie ideálne. Nájdete tu mnoho turistických chodníkov.

akciové letenky lanzarote