Madrid

Palác komunikácie

Palác komunikácie

Palác komunikácie je jeden z najmonumentálnejších stavieb v Madride. Nachádza sa v centre mesta na Plaza de Cibeles, vedľa najznámejšej ulice v meste - Gran Via a parkom Bueno Retiro. V súčasnosti Palác slúži ako radnica.

Kráľovský palác

Kráľovský palác

Palacio Real (Kráľovský palác) je najznámejšou atrakciou v meste. Je oficiálne sídlo kráľa Juana Carlosa a jeho rodiny, ktorý sa tam normálne nezdržiava a palác užíva len pri slávnostných ceremóniach. Taktiež je označený za najväčší palác v Európe.

Historické centrum Madridu

Historické centrum Madridu

Časť medzi Kráľovským palácom a galériou Prado je najstaršia časť mesta. Miestne stavby vynikajú nádhernou architektúrou, ktorá je prepracovaná do najmenších detailov. Toto sú najmalebnejšie miesta v celom Madride.

Galéria Prado

Galéria Prado

Táto galéria patrí medzi najznámejšie galérie v Európe. Monumentálna budova sa nachádza priamo v centre Madridu. Budova bola postavená na konci 18. storočia, avšak počas Španielskej vojny slúžila na vojenské účely. Ako múzeum slúži od roku 1819.

Býčia aréna

Býčia aréna

Býčie zápasy alebo inak corrida de torros, skrátene korida, sú jedným zo symbolov Španielska. V Madride sa nachádza býčia aréna Las Ventas, ktorá patrí k najväčším arénam na svete podľa priemeru kruhu určeného pre zápasy a podľa kapacity hľadiska (24 tisíc divákov). Nachádza sa hneď vedľa zastávky metra na východe Madridu v štvrti Guindalera.

Architektúra

Architektúra

Architektúra v Madride je veľmi rôznorodá, pretože výstavbu budov vždy ovplyvňovali panovníci, ktorí v meste vládli. Práve preto v meste nájdete budovy z rôznych období a štýlov.

História mesta

História mesta

História mesta sa začala písať v 9. storočí. V tom čase toto územie obývali moslimovia zo strategických dôvodov. Usadili sa na mieste dnešného Kráľovského paláca a založili mesto Mayrit. Hlavným mestom tej oblasti bolo mesto Toledo, ktoré bolo prepojené s mestom Mayrit vďaka obchodnému ruchu.

Čo musíte vidieť v Madride

Čo musíte vidieť v Madride

V Madride sa nachádzajú rozmanité architektonické skvosty, ale aj moderné budovy a parky. V tomto článku sa dozviete viac o najznámejších miestach v meste.