Mešita Jumeirah Mosque

Táto mešita je rozhodne najväčšia a najkrajšia mešita v Dubaji. Je dominantou mestskej štvrte Jumeirah už od roku 1978. Je to architektonické majstrovské dielo, ktoré vás očarí najmä svojou pompéznosťou.

S výstavbou mešity Jumeirah Mosque sa začalo v roku 1975 a trvala len 3 roky. Bola postavená pre obyvateľov štvrte Jumeirah a je situovaná na začiatku ulice Jumeirah Road, kde nájdete aj jej hlavný vchod.

V prednej časti mešity vás ohúri 5 kupol a 2 minarety, ktoré majú výšku až 70 metrov. Túto stavbu určite neprehliadnete, dokonca ju v noci osvetľujú reflektory. Práve v noci je na mešitu nezabudnuteľný pohľad, pretože reflektory v spojení so stavebnými prvkami zo slonovinového vápenca pôsobia naozaj čarovne.

Hneď pri vchode si môžete všimnúť mohutné lustre, ktoré visia zo stropu. Celému interiéru dominujú symetrické stĺpy, zaujímavá strecha a dva minarety.

Minaret je veža, na ktorej vrchole v minulosti stál "Muadhin" a zvolával k modlitbe. Dnes sa však už na minaretoch vyvolávači nenachádzajú, pretože sa na zvolávanie veriacich používajú nahrávky. Niekedy sem na modlitbu zavítajú aj členovia panovníckej rodiny.