Turistické atrakcie v Lipsku

Zoo či zábavný park to sú miesta, ktoré by ste na svojich potulkách Lipskom nemali vynechať. Ponúkajú vám totiž mnoho nezabudnuteľných zážitkov a zábavy.

Zoologická záhrada

Poskytuje ochranu viac než 850 zvieracím druhom už od roku 1878. Je to jedna z najrozsiahlejších zoologických záhrad v Európe. Od roku 2000 sa zoologická záhrada rozsiahlo prestavala a rozšírila pod názov projektu "Zoo budúcnosti". Snažia sa vytvárajú miestnym zvieratám, čo najprirodzenejšie prostredie pre život. Zoo ponúka mnoho zaujímavých oddelení. Napríklad v tropickom svete Gondwanaland môžete preskúmať pravek.

Zábavný park Belantis

Zábavný park Belantis je najväčší zábavný park vo východnom Nemecku. Nachádza sa v Sasku, na juh od Lipska. Viac ako 60 atrakcií, ktorú sú rozdelené do ôsmich tematických svetov. Zámok Belantis je plný kolotočov, atrakcií určených pre zábavu najmenších.

Leipziger Neuseeland

Je tiež obľúbeným výletným cieľom pre turistov, ale i športovcov a rekreantov. Vedú tadiaľ mnohé cyklistické chodníčky a turistické trasy. Rozhodne tu môžete zažiť dovolenku plnú aktivít a športu.