Čo musíte vidieť v Madride

V Madride sa nachádzajú rozmanité architektonické skvosty, ale aj moderné budovy a parky. V tomto článku sa dozviete viac o najznámejších miestach v meste.

Kráľovský palác

Ide o obrovský palác, ktorý je najrozľahlejší v celej západnej Európe. Má viac ako 3418 miestností a zaberá viac ako 135 000 m2 . Dnes je oficiálnym sídlom španielskeho kráľa, v ktorom sa nachádzajú pozoruhodné historické zbierky hudobných nástrojov, porcelánu, hodín a iných rôznych predmetov.

Chrám Debod

Tento chrám je starý viac ako 2000 rokov. Ide o egyptské umenie, ktoré sa kedysi nachádzalo na Níle a bolo premiestnené do Španielska, kde bolo dôkladne zrekonštruované.

Plaza Espaňa

Plaza Espaňa je najväčšienajpopulárnejšie námestie v Madride. Na jednom z jeho koncov nájdete najrušnejšiu ulicu v meste - Gran Via. Námestiu dominuje socha Miguela de Cervantese Y Saavedry a fontána a nachádzajú sa na ňom aj mrakodrapy.

Valle de los Caídos

Valle de los Caídos je údolie, ktoré dal vybudovať Franco pre ľudí, ktorí zahynuli pri počas občianskej vojny. Tento komplex stavali Francovi republikánski väzni. Nachádzajú sa tu dva monumenty – bazilika, ktorá je vytesaná do skaly a veľký kamenný kríž.

Plaza Mayor

Plaza Mayor je jedno z najvýznamnejších námestí v Madride. Na námestí sa nachádza veľa pamiatok a parkov. V stredoveku sa tu nachádzal trh, konali sa tu býčie zápasy, popravy a korunovácie. Budovy na námestí sa začali stavať až v roku 1617 za vlády Filipa III. Práve jeho sochu na tomto námestí uvidíte.

Chrám Debod Madrid