Najkrajšie pláže na ostrove Cyprus

Cyprus turisti milujú najmä pre jeho čisté tyrkysové more a vychýrené pláže, z ktorých mnohé sa umiestňujú vo svetových rebríčkoch “tých najkrajších¨. A ktoré to sú? Vybrali sme pre vás tie najlepšie.

Široké pláže sú bezpochýb najväčším skvostom Cypru. Nech sa vyberiete akýmkoľvek smerom po pobreží, vždy narazíte na unikátne miesta. Pláže sa líšia od pobrežia k pobrežiu farbou piesku, vody, morským život . Niektoré z nich sú ideálne na oddych a leňošenie, iné priam vyzývajú k vodným športom. Čo však má celé pobrežie spoločné, je pečať kvality. Ostrov neustále získava ocenenia a špičkové hodnotenia pre kvalitu a bezpečnosť tunajších vôd, ekologické aktivity a čistotu pláží. Cyprus hrdo nesie 57 ocenení modrou vlajkou, ktorá sa udeľuje plážam a prístavom po celom svete, ktoré spĺňajú stanovené štandardy kvality. Okrem toho sú vody Cypru korunované za najčistejšie v Európe a 100% skóre si udržujú z roka na rok.

Nissi Beach

Nissi je jednou z najkrajších pláží Cypru. Nachádza sa niekoľko kilometrov od letoviska Ayia Napa. Pokrýva ju biely piesok a obmývajú rozprávkovo priezračné vody. Unikátom je, že pás bieleho piesku spája pláž s malým priľahlým ostrovčekom, čo vytvára úchvatnú scenériu. Jedinou nevýhodou je, že vďaka obľúbenosti je pláž preplnená turistami.

nissi beach cyprus

Fig Tree Bay

Veľmi populárna, ale o niečo pokojnejšia, je pláž Fig Tree Bay v letovisku Protaras. Pláž je pomenovaná po figovníkoch, ktoré sa nachádzajú v jej blízkosti. Pre svoju kvalitu a čistotu je pláž ocenená Modrou vlajkou.

Makronissos

Pláž sa nachádza neďaleko Ayia Napa a je zaujímavá tým, že spája 3 zátoky. Je pokrytá jemným svetlým pieskom a obmýva ju azúrové more. K dispozícií je kvalitný plážový servis a možnosti pre vodné športy.

Pissouri

Pláž so zlatistým pieskom obklopujú biele útesy a azúrové more doslova láka svojou farbou. Je približne 1,5 kilometra dlhá a ideálna pre vodné športy.

Coral Bay

Dokonalá pláž v tvare polmesiaca. Neďaleko pláže a nachádzajú skalnaté výbežky s morskými jaskyňami. Coral Bay sa rozprestiera na západnom pobreží Cypru a vďaka čistote je pláž ocenená Modrou vlajkou.