Najzaujímavejšie miesta

Rotterdam dokáže turistom ponúknuť bohatý kultúrny život a zaujímavé miesta, ktoré by každý turista mal navštíviť.

Na námestí Stadthuisplein môžete vidieť budovu radnice, ale viac zaujímavé je námestie Grotekerkplein, kde uvidíte kostol sv. Vavrinca. Ide o najvýznamnejšiu pamiatku v meste, pretože je to najstaršia zachovaná budova. Je výnimočná, pretože väčšina historických budov boli počas druhej svetovej vojny zničené. Výstavba tohto kostola začala už v roku 1449 a bohoslužby sa v ňom konajú dodnes. Pred kostolom sa nachádza socha slávneho filozofa Erasma Rotterdamského.

V meste sa nachádzajú dve architektonicky zaujímavé stavby. Jednou z nich je Het Potlood. V jej okolí sa nachádzajú budovy, ktoré majú tvar osemstenu. Táto výstavba má pripomínať stromovú aleju. Rozhodne ju žiadny turista len tak neprehliadne.

Neďaleko sa nachádza zaujímavá budova stanice metra, ktorá sa volá Station Blaak. Táto stavba je zaujímavá tým, že jej časť je pod zemským povrchom a časť nad povrchom. Strechu budovy tvorí veľký disk zavesený na konštrukcii.

Mestské časti, ktoré oddeľuje rieka Maas, spájajú rôzne mosty. Napríklad z mosta Verlengde Willemsbrug môžete vidieť niekoľko ďalších zaujímavých budov. Jednou z nich je Biely dom, ktorý bol postavený v roku 1898 a našťastie počas druhej svetovej vojny zostal takmer nepoškodený. Táto budova je prvým mrakodrapom v Európe. Jeho výška je 45 metrov.

Medzi najzaujímavejšie stavby v meste, ktoré sa využívajú na kancelárske účely patrí budova Willemswerk, ktorá bola postavená do tvaru kocky.

Ak ste milovník umenia, v Rotterdame si prídete na svoje. Nachádza sa tu umelecké múzeum, kde uvidíte diela svetoznámych majstrov.

rotterdam