Galéria Royales Saint - Hubert

Navštívte najstaršiu nákupnú galériu v Európe.

Neďaleko námestia Grand Place sa nachádza pasáž svätého Huberta, ktorá sa delí na 3 časti. Galéria du Roi, Galéria de la Reine a menšia bočná pasáž Galéria des Princes.

Stavba bola postavená v roku 1847 a jej výstavba trvala len 18 mesiacov. Slávnostné otvorenie sa konalo za prítomnosti kráľa Leopolda I. a jeho synov. V roku 1860 prebehla rekonštrukcia a stavba dostala podobu, akú si zachovala dodnes.

Budova je postavená v neorenesančnom slohu, je 18 metrov vysoká a 218 metrov dlhá. Je to honosná budova, ktorá pripomína niekdajšiu slávu a úspechy Belgicka.

Galéria Royales Saint-Hubert je vôbec najstaršia nákupná galéria v Európe. Dnes v nej tiež nájdete mnoho luxusných obchodov alebo obchodíkov so suvenírmi.

Galéria je zaujímavá aj večer. Síce s tu nedá nakupovať, ale nájdete tu bohatý nočný život. Pravidelne sa tu konajú hudobné a divadelné predstavenia. Vraj sa tu rád stretával so svojimi priateľmi aj Victor Hugo a Alexander Dumas. Na konci pasáže nájdete ulicu, na ktorej s nachádza veľké množstvo reštauráciízáhrad. V nich si môžete oddýchnuť aj počas chladnejšieho počasia, sú totiž vybavené vykurovacím zariadením. Pokiaľ chcete prežiť romantický večer alebo budete mať len po nakupovaní hlad, určite vyskúšajte niektorý z týchto podnikov.