Zaujímavosti v Pamplone

La Navarrería je najstaršia časť mesta. Stojí na mieste pôvodného mesta Pompaelo. Dnes je miestom, kde môžete navštíviť príjemné námestia, parky a bary, v ktorých môžete ochutnať typické pintxos – tapas. V tejto časti sa nachádza aj nádherná gorická katedrála.

V meste je veľmi populárna akcia, ktorá sa koná pravidelne každý rok. Ide o beh býkov. Najskôr išlo len o miestnu slávnosť, no postupom času sa stala lákadlom ľudí z celého sveta. Dnes je už tak populárna, že sem počas slávnosti zavítajú tisícky turistov, ktorí túžia po zábave, dobrom jedle a pití, a tak isto po behu s býkmi v uličkách Pamplony, ktorý chcú vidieť naživo.

Vďaka výbornej polohe mesta sa v minulosti do Pamplony veľmi rýchlo dostávali najnovšie trendyarchitektúre. Dokonca v niektorých prípadoch sem dorazili aj o niekoľko storočí skôr ako do ostatných miest v Španielsku. Väčšina historických pamiatok pochádza zo stredoveku.

Po celom meste je roztrúsené veľké množstvo parkov a záhrad. Aj vďaka prírode majú obyvatelia tohto malého mesta vysokú životnú úroveň.

Ďalším skvostom je miestna La Ciudadela. Je to citadela, ktorá bola postavená v 16. storočí v tvare hviezdy. V tom období bolo mesto hlavnou španielskou vojenskou základňou. Keď pominula jej pôvodná vojenská funkcia, v citadele prebehla rekonštrukcia a stala najobľúbenejším miestom na voľnočasovékultúrne aktivity. V areáli sa nachádzajú krásne parky, záhrady, výstavy, chodníky a lavičky, kde si môžete sadnúť a nasávať krásu okolo seba.

akciové letenky pamplona