Nemecké pivo? Áno, dám si..

K najznámejším pivám v Dusseldorfe patrí jednoznačne pivo s bohatou tradíciou, ktoré má názov Altbier.

Vo svete milovníkov piva má rozhodne svoje miesto. A právom si ho zaslúži, pretože je to proste originál. Definuje sa ako vrchne kvasené pivo. Alt znamená v nemčine starý. Keďže je toto pivo vrchne kvasené musí tri až osem týždňov zrieť v chlade. Preto mu zrejme prischol názov starý. Pivo je chuťovo jemné, má mierne horkastú chuť a tiež jemnú chuť ľahko praženého sladu. Toto pivo najčastejšie môžete nájsť práve v Dusseldorfe.

Je to pivo, ktoré si vyrábajú viaceré dusseldorfské miestne pivovary. Nájdete ho v Obergärige Brauerei Im Dom, či v Hausbrauerei Alter Bahnhof. Je to pivovar vybudovaný v priestoroch bývalej stanice na okraji Dusseldorfu. Ďalej na svojej pivnej púti môžete vyraziť aj do Brauhaus Joh. Albrecht Düsseldorf, patrí k nemeckým reštauračným pivovarom.

V centre mesta na vás čaká asi najznámejšia pivná krčmička Zum Uerige. Preslávila sa najmä vďaka Altbier. Určite uspokojí každého milovníka dobrého piva. Ponuka je tu tiež veľká, zahŕňa aj pšeničné pivo, či špeciálnu limonádu. Najväčšou raritou je Sticke Alt, tzv. Tajné pivo, ktoré je čapované len dvakrát ročne. Obsahuje viac alkoholu, a práce preto je recept pochopiteľne tajný.