Typické britské nápoje

V Anglicku môžete ochutnať zázvorové limonády tzv. ginger beer alebo ginger ale. Ak hľadáte výraznú zázvorovú chuť, potom vyskúšajte práve ginger beer.

Medzi mládežou je veľmi obľúbený cider. Je to jablčný nápoj, ktorý chutí ako jablkový džús a je opojný približne ako pivo. V krčme si ho môžete dať aj čapovaný. Najznámejšia značka je Strongbow, ktorý je síce drahší, ale určite sa vyplatí. Po lacnejších totižto vždy ráno bolí hlava.

Ako aperitív v Anglicku bežne pijú sherry alebo gin s tonikom. Pri návšteve Spojeného Kráľovstva by ste určite mali ochutnať niektoré druhy whisky. Keď si ju objednáte v bare, väčšinou dostanete škótsku, no za vyskúšanie určite stojí aj írska.

Čaj o piatej

Pokiaľ si myslíte, že sa táto tradícia vytratila, ste na veľkom omyle. Túto tradíciu môžete zažiť na vlastnej koži v reštauráciách, hoteloch alebo v penziónoch. Nenechajte sa však oklamať názvom. Čaj o piatej je v Anglicku podávaný už od tretej hodiny poobede.

Na výber budete mať nespočetné množstvo druhov. S čajom sa vždy servíruje mlieko, nikdy nie smotana, pretože je príliš ťažká a nevynikla by chuť čaju. Nikdy nepridávajte do čaju s mliekom citrón, pretože kyselina citrónová by mohla spôsobiť, že sa mlieko v čaji zrazí.