Porto

Porto, najkrajšie mesto Portugalska

Porto, najkrajšie mesto Portugalska

Ak chcete čo najlepšie spoznať Portugalsko, urobte si výlet do Porta. Spiatočné letenky cez nízkonákladovú spoločnosť Ryanair vás vyjdú okolo 109 eur s odletom z Krakowa.

História Porta

História Porta

Porto je mesto, ktoré vás bude zvádzať históriou na každom kroku. Očarí vás svojou krásou, príbehom a svojimi pamiatkami. Pozrime sa trochu do histórie mesta, ktoré mnohí pokladajú za najväčší skvost Portugalska.

Čo vidieť v Porte

Čo vidieť v Porte

Porto vás očarí v každom smere a vaša láska k nemu sa bude prehlbovať s objavovaním úzkych uličiek, zákutí, fasád starých domov a úžasných pamiatok. Poteší vás krásnou architektúrou a podmanivými miestami. A tu vám prinášame tie, ktoré by na vašom zozname nemali chýbať.

Kníhkupectvo Livraria Lello

Kníhkupectvo Livraria Lello

Milovníci kníh a obzvlášť fanúšikovia Harryho Pottera sa určite potešia návšteve kníhkupectva Livraria Lello. Práve toto kníhkupectvo inšpirovalo tvorcov Harryho Pottera pri vyobrazení rokfortskej knižnice. Nehovoriac o tom, že Livraria Lello je považované za jedno z najkrajších na svete.

Katedrála Sé Catedral

Katedrála Sé Catedral

Katedrála Nanebovzatia Panny Márie (Sé do Porto) je jednou z najvýznamnejších pamiatok v Porte. Okrem unikátneho historického zážitku ponúka krásny výhľad, keďže je situovaná na kopci.

Ribeira

Ribeira

Turistov najviac láka historické centrum Porta - Ribeira. Toto centrum je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa tu promenáda, čarovné uličky, kaviarne, bary, reštaurácie a narazíte tu na pulzujúci život cez deň ale i v noci.

Čo ochutnať v Porte

Čo ochutnať v Porte

Portugalci sú skutočnými labužníkmi a sú na to právom hrdí. V Portugalsku a teda i v Porte si prídu na svoje všetci milovníci dobrého jedla a toto mesto si zamilujete po všetkých stránkach. Ako sa hovorí, láska prechádza cez žalúdok a v Portugalsku to platí dvojnásobne.

Portské víno

Portské víno

Aké by to bolo navštíviť Porto a neochutnať portské víno? Tento lahodný mok najviac preslávil Porto a vyvážal sa odtiaľto najmä do Veľkej Británie. Spolu s korkom patrí medzi najvýznamnejšie komodity.

Doprava v Porte

Doprava v Porte

Prejsť Porto hore dole zvládnete úplne hravo aj peši. Treba sa však pripraviť na to, že dáte trochu viac zabrať nohám, keďže je tu pomerne veľa schodov a prevýšení. Ale tento tréning určite stojí za to.

Tipy na výlety v okolí Porta

Tipy na výlety v okolí Porta

Tie najznámejšie miesta v Porte stihnete obehnúť za 2 - 3 dni. Ak si ho však chcete užiť do sýtosti, nájdite si ešte čas navyše a urobte si výlety do jeho okolia. Určite sa to oplatí.