Malága a pamiatky

Najznámejšie pamiatky v Maláge.

Alcazaba

Alcazaba je jedna z najvýznamnejších pamiatok. Je to maurská citadela, ktorá bola postavená v 11. storočí. Určite ju neprehliadnete, pretože sa nachádza na kopci uprostred mesta. Vďaka tomu poskytne nádherný výhľad na celé mesto.

Jej prvotné využitie bolo, že slúžila na obranu proti pirátom. Neskôr ju prestavali na palác. Uvidíte tam aj pozostatky rímskeho amfiteátra až z 2. storočia pred Kristom.

Castillem de Gibralfaro

Castillem de Gibralfaro je ďalší maurský palác, ktorý bol v minulosti spojený s Alcazaba. Tento je však oveľa starší. Jeho základy pochádzajú z obdobia Feničanov. Nezachovala sa však pôvodná štruktúra, pretože ho v 14. storočí prestavali Arabi. Aj ten sa nachádza na kopci a ponúka krásny výhľad na celé mesto.

Kostol svätého Jakuba

Túto pamiatku tiež zaraďujeme medzi významné architektonické stavby. Tentokrát ide o renesančnú katedrálu v gotickom štýle, ktorá obsahuje typický arabský sloh. Ďalšou krásnou pamiatkou je obdivuhodný Biskupský palác, ktorý je postavený v barokovom štýle.

Múzeum Pabla Picassa

Pri návšteve mesta by ste sa určite mali pozrieť aj do múzea Pabla Picassa. Bol to totiž jeden z najslávnejších miestnych rodákov. Uvidíte tu veľkú zbierku jeho kubistických diel. Jeho najznámejší obraz, Guernica, tu však nenájdete. Nachádza sa v madridskom Múzeu Kráľovny Sofii.

letenky malaga