Pamiatky, ktoré musíte v Paríži navštíviť

V Paríži je množstvo pamiatok. Tu vám ponúkame stručný prehľad tých najznámejších z nich.

Eiffelova veža

V roku 1889 sa začalo s výstavbou tejto dominanty Paríža. Je vysoká 342 metrov a  jej najvyšší vrch vám ponúkne výhľad až na 70 kilometrov vzdialenú krajinu.

Notre-Dame

Katedrálu Notre-Dame ročne navštívia tisícky turistov. Ide o pompéznu katedrálugotickom štýle, ktorá bola postavená v 14. storočí. Táto stavba je príťažlivá vďaka jej exteriéru, ale aj vo vnútri nájdete zaujímavé historické kúsky.

Louvre

Louvre sa preslávil najvzácnejšími umeleckými zbierkami na svete, medzi ktorými nechýba ani slávna Mona Lisa, ale aj veľa ďalších majstrovských diel.

Versaillské záhrady

Versaillské záhrady sú úžasným miestom, kde sa môžete kochať výbornou záhradnou architektúrou, ktorú navrhol architekt Le Nôtre. Uvidíte tu krásne terasy, fontány a sochy.

Pantheon

Pantheon je Národný chrám, v ktorom sa nachádza krypta, kde sú uložené najznámejšie osobnosti z Francúzska.

Víťazný oblúk

Víťazný oblúk je jeden z troch oblúkov, ktoré sa v Paríži nachádzajú. Dal ho postaviť Napoleon na oslavu jeho víťazných bitiek. Nachádza sa v strede najznámejšieho kruhového objazdu v meste.

Námestie Bastilly

Toto námestie sa stalo najvýznamnejším práve kvôli bašte, ktorá sa tu nachádzala. Tá sa kedysi využívala ako väzenie. Bola však na konci 18. storočia zničená, ale jej pôdorys na námestí nájdeme aj dnes.

Opera Garnier

Ide o veľkolepé divadlo, ktoré dal postaviť Napoleon III. Táto stavba svojou veľkosťou zatienila aj divadlo La Scala v Miláne.