Výlety na Gran Canaria

Ostrov je veľmi bohatý na výlety. Kľudne aj každý deň dovolenky môžete stráviť niekde inde, spoznať nové miesto a lepšie spoznať miestnu kultúru. Pokiaľ chcete vidieť čo najviac, najlepšie je, keď si požičiate auto a prejdete sa po celom území.

Ak vás lákajú kaňony, púštne dunypralesy, vydajte sa na výlet radšej pešo. Cestou narazíte na malé dedinky, kde vás privítajú pôvodní obyvatelia. Tí sa živia prevažne poľnohospodárstvom a žijú kľudný život.

Najčastejším turistickým cieľom je práve stred ostrova, ktorý tvorí ručne vyrábaný monument ukrižovaného Ježiša Krista. V jeho okolí je veľa reštaurácií a obchodíkov so suvenírmi. Toto miesto vám poskytne nádherný výhľad na kopcovitú zelenú krajinu.

Ďalej sa môžete zastaviť v dedine Tejeda, kde uvidíte archeologické nálezy a jaskynné maľby. Ďalším vyhľadávaným miestom je zvláštny skalnatý útvar, ktorý sa volá Roque Nublo. Ide o skalnatý útvar, ktorý vytvorila erózia a je považovaný za posvätné miesto.

Zájsť môžete aj do prístavu Puerto de Mogán, ktorý má prezývku "Malé Benátky". Cez mestečko ide mnoho kanálov. Konajú sa tu aj pravidelné trhy a nachádza sa tu pekná pláž na poobedný relax.

Ak cestujete s deťmi, mali by ste navštíviť najobľúbenejší turistický rezort Maspalomas, kde sa nachádza aquapark s tými najrozmanitejšími vodnými atrakciami.