Najznámejšie pamiatky

Keďže má mesto bohatú históriu a je osídlené takmer 4000 rokov, nájdete tu mnoho významných pamiatok. V tomto článku sme sa pokúsili vybrať tie najvýznamnejšie.

Bazilika Panny Márie

Táto dominanta mesta sa nachádza nad mestom Marseille. Časťou baziliky je veža, na ktorú môžete vyjsť a kochať sa nádherným pohľadom na celé mesto. Na jej vrchole sa nachádza zlatá socha Panny Márie s dieťaťom, ktorá toto mesto ochraňuje.

Starý prístav

Tento prístav je srdcom mesta a je veľmi vyhľadávaný turistami. Nachádzajú sa tam dve mohutné pevnosti, medzi ktorými v čase útokov na mesto natiahli obrovskú reťaz, a tak uzatvorili a ochránili celé mesto. Dnes je prístav centrom turizmu, nájdete tu mnoho kaviarní a reštaurácií.

Pevnosť If

Táto pevnosť sa rozprestiera na ostrove, ktorý je asi 1 kilometer vzdialený od pobrežia Marseille. Preslávila sa vďaka románu Alexandra Dumasa - Gróf Monte Christo. Výlety na tento ostrov a predovšetkým do väznice v pevnosti If sa konajú pravidelne a sú veľmi vyhľadávané turistami.

Historické múzeum Marseille

V tesnej blízkosti starého prístavu nájdete mestské historické múzeum - Musée d’Histoire de Marseille. Slávnostné otvorenie múzea sa konalo v roku 1983. V múzeu nájdete aj vonkajšiu výstavu, ktorá sa volá Jardin des vestiges a vo vnútri nájdete historické kúsky a vykopávky zo všetkých období.

Marseille