Tradičné írske nápoje

Írska káva

Tento nápoj vznikol v 40. rokoch 20. storočia. Táto káva pozostáva z horkej kávy, írskej whisky, cukru a šľahačky. Vďaka cukru sa šľahačka drží navrchu a káva sa správne pije cez vrstvu šľahačky alebo smotany.

Čaj

Samozrejme, že v tomto zozname nesmie chýbať čaj. Je to totižto írsky národný nápoj. Írsko už dlho vedie boj s Britániou a Tureckom v rebríčku o najviac šálok čaju na obyvateľa.

Pivo

Aj pivo je nepochybne súčasťou tradičnej írskej kuchyne. Medzi najznámejšie írske pivo patrí Guinness. Ide o tmavé pivo s horkou chuťou a hustou penou.

Potcheen

Potcheen je destilát, ktorý sa vyrába z jačmeňa alebo zo zemiakov. Podiel alkoholu je v tomto nápoji naozaj vysoký. Percentá alkoholu kolíšu medzi 60% - 95%. Výroba tohto produktu bola až do roku 1997 zakázaná. Dnes nápoj oficiálne vyrábajú len 2 spoločnosti, avšak podiel alkoholu už nie je taký vysoký.

Baileys

Bailey je nápoj, ktorý spája 2 írske výrobky. Mlieko a whisky. Ide totižto o likér, ktorý sa podáva s ľadom, ale je súčasťou aj mnohých miešaných nápojov alebo je vhodný aj do kávy.