10 pamiatok, ktoré treba vidieť v Ríme

Rím, nazývaný aj „Večné mesto“ , je hlavné a zároveň i najväčšie mesto Talianska. Rozkladá sa na riekach TiberAniene a jeho existencia začala už 2800 rokov dozadu.

Rím spĺňa všetky predpoklady pre perfektnú dovolenku alebo predĺžený eurovíkend. Môžete navštíviť historické pamiatky, vyraziť za skvelými nákupmi , vychutnať si vynikajúce jedlo alebo nočné prechádzky uličkami starobylého mesta. Lacné letenky začínajú práve teraz už od 50 eur.

Rím dýcha históriou na každom kroku a návštevník má pocit, akoby sa vrátil v čase. Pokladom Ríma sú najmä jeho pamiatky, ktoré lákajú milióny turistov ročne. Prinášame vám 10 pamiatok, ktoré môžete navštíviť úplne zadarmo a navyše pri niektorých ani nemusíte čakať v dlhých radách.

1. Bazilika svätého Petra

Chrám stojí na mieste, kde bol podľa legengy ukrižovaný svätý Peter. Na mieste stál pôvodne Kostol sv. Petra a v 16. storočí bol prestavaný na súčasný chrám. Na stavbe jednej z najkrajších a najväčších bazilík sveta sa podielal i známy architekt Michelangelo. V kaplnke je umiestnená i Michelangelova Pieta a Berniniho Baldachýn. Vstup do baziliky je zadarmo.

Bazilika, z ktorej balkóna sa často prihovára pápež veriacim, sa nachádza na Námestí sv. Petra (Piazza San Pietro). Na námestí sa nachádza i Sixtínska kaplnkaVatikánske múzeum. Sixtínska kaplnka je pomenovaná podľa pápeža Sixta IV a je preslávená tým, že sa v nej volí nový pápež. Na stavbe Sixtínskej kaplnky sa podielali architekti Perugino, Botticelli, Ghirlandaio. Vo vnútri kaplnky sa nachádzajú fresky od Michelangela.

Letisko Bratislava ponúka lety do Ríma cez spoločnosť Ryanair.

2. Panteón

Panteón (Pantheon) je najznámejšia a najnavštevovanejšia pamiatka v Ríme. Nachádza sa na Piazza dela Rotonda. Na počesť bohov ho dal postaviť Marcus Vipsanius Agrippa. Vo vnútri sú umiestnené hrobky známych panovníkov, svätcov a slávnych osobností Talianska. Najvyhľadávanejší je hrob renesančného umelca Raffaela. Návštevníkov uchváti farebná mramorová dlažba a vstupné bronzové dvere.

Letenky do Ríma za skvelé akciové ceny s odletom z Bratislavy.

3. Fontána di Trevi

Fontána di Trevi je jednou z najkrajších fontán sveta. Fontána je pozostatkomm akvaduktu a jej Najstaršia časť pochádza z 19 storočia. Nachádza sa na námestí Trevi, ktoré je známe množstvom turistov a obchodníkov. Sochy vo fontáne predstavujú 4 ročné obdobia, zdravie a hojnosť. Podľa legendy, kto hodí do fontány mincu, ešte sa do Ríma vráti. Ak hodíte dve mince, nájdete v Ríme lásku a ak ešte jednu prihodíte, budete mať v Ríme svadbu. Každý deň sa vyzbiera približne 2000 eur, ktoré sa následne použijú na charitu.

Lacné letenky do Ríma z Bratislavy so spoločnosťou Ryanair.

4. Konštantínov oblúk

Konštantínov víťazný oblúk a nachádza neďaleko Kolosea. Stavba je symbolom víťazstva cisára Konštantína nad Maxentiom v bitke pri Mulvijskom moste. Stavba je postavená z bieleho mramoru s troma priechodmi.

Najlacnejšie letenky do Ríma so spoločnosťou Ryanair Bratislavy.

5. Ústa pravdy - La Bocca Della Veritá

Ústa prady sa nachádzajú na námestí Piazza della Bocca della Veritá v blízkosti kostola Santa Maria in Cosmedin. Je to gulatá mramorová stavba, ktorá v minulosti slúžila podľa povestia ako detektor klamstva. Ak klamár vloži do úst masky ruku, maska mu ju odhryzla. Tomu vraj pomáhali i kňazi schovaní za maskou.

6. Koloseum

Koloseum predstavuje oválny amfiteáter nachádzajúci sa v centre Ríma. Išlo o najväčšiu stavbu v Ríme a dodnes je symbolom románskej architektúry. Koloseum sa na nachádza na východnej strane Fora Romana na mieste umelého jazera v záhrade Zlatého domu cisára Nerona. Stavba bola zahájená medzi rokmi 70 a 72 a organizovali sa v nej gladiátorske zápasy. V roku 80 za vlády cisára Tita bolo Koloseum slávnoste otvorené hrami, ktoré trvali 100 dní.

Spoznajte bájne Koloseum. Lacné letenky do Ríma z Bratislavy so spoločnosťou Ryanair.

7. Borghesove záhrady

Borghesove záhrady sa nachádzajú vedľa galérie, ktorá nesie rovnaký názov - Borghesova galéria. Do galérie si musíte kúpiť vstupenku, ale záhrady sú zadarmo pre všetkých. Záhrady predstavujú prekrásny park či na oddych alebo prechádzky a v minulosti boli majetkom kardinála Borghesa.

Najlacnejšie letenky do Ríma s odletom s Bratislavy.

8. Cetiova pyramída

Jediná pyramída v Ríme, ktorú musíte vidieť. Hrobku dal postaviť v roku 12 pred n. l. Gaius Cestius Epulo a mala slúžiť ako miesto jeho posledného odpočinku. Stavba je z betónu a je vysokoá 27 metrov. Pre návštevníkov je dostupná zadarmo.

Akciové letenky do Ríma z Letiska Bratislava ponúka Ryanair.

9.Vatikánske múzeá

Keď už hovoríme o Bazilike svätého Petra, rozhodne by ste nemali pri svojej návšteve Ríma vynechať ani Vatikánske múzeá. Predstavujú obrovský komplex múzeí a sú plné umeleckých zbierok. Nachádzajú sa tu i rôzne zbierky náboženských predmetov. Vstupenka do múzeí stojí 15 eur, ale v poslednú nedeľu v mesiaci sú zadarmo. Ak sa teda budete práve vtedy nachádzať v Ríme, určite ich navštívte.

Ryanair ponúka lacné letenky do Ríma za výhodné ceny.

10. Bazilika svätého Jána v Lateráne

Bazilika sväteého Jána v Lateráne alebo Lateránska bazilika je jedna z najslávnejších bazilík sveta a zároveň prvou kresťanskou bazilikou v Ríme. Jej história siaha do roku 314, kedy ju nechal postaviť cisár Konštantín, ktorý ju zasvätili svätému Jánovi Krstiteľovi a Jánovi Evanjelistovi. Bazilika je považovaná za hierarchicky najvyššie postavený chrám katolíkov. Počas svojho života bola niekoľkokrát vyplienená barbarmi, čelila požiarom i zemetraseniam. Bazilika musela prejsť viacerými renováciami až do dnešnej podoby. Napriek tomu si bazilika zachovala svoje jedinečné kúzlo a veľkoleposť, čím láka množstvo turistov.

Cesta do Ríma vedie tadiaľto. Letenka do Ríma z Bratislavy.
Rezervujte si lacné letenky teraz: