Nakupovanie

Dubaj je slávnym nákupným centrom, kde nájdete viac ako 80 nákupných centier. Nachádza sa tu aj to najväčšie nákupné centrum na svete, v ktorom sa každoročne koná nákupný festival, počas ktorého môžete nakúpiť aj tie najluxusnejšie značky za smiešne ceny.

Nákupný festival

Január v Dubaji je zasvätený móde. Práve v tomto čase tu prebieha najväčší nákupný festival, ktorý štartuje slávnostná ceremónia, ktorá je sprevádzaná nákupnou prehliadkou. Nakupovanie počas mesiaca je obohatené o kultúrny program, ktorý pozostáva z koncertov, módnych prehliadok a rôznych kultúrnych akcií. V obchodoch nájdete tie najluxusnejšie značky so zľavou až 80%. Celý festival ukončí pompézny ohňostroj.

História nákupného festivalu siaha až do roku 1996, kedy miestna vláda chcela podporiť turistický ruch a naštartovať ekonomiku v meste. To sa im naozaj podarilo a vytvorili najslávnejší nákupný festival na svete.

Nákupné centrá

V meste sa nachádza viac ako 80 nákupných centier. Jednoznačne navštívte Dubai Mall, pretože je to najväčšie nákupné centrum na svete. Jeho rozloha je približne taká veľká ako 50 futbalových ihrísk. Nájdete tu 1200 obchodov, 120 reštaurácií, 22 kín a aj slávne dubajské akvárium.

Dubai Mall je otvorený od roku 2008 a za ten čas sa vypracoval na najnavštevovanejšie nákupné centrum a dokonca aj najnavštevovanejšie miesto na svete.

V nákupnom dome Mall of The Emirates si môžete dokonca aj zalyžovať. Práve tu sa nachádza lyžiarske stredisko uprostred púšte - Dubai Ski.