Španielsko: Barcelona

Nájsť lacné letenky do Barcelony je pri troche šťastia jednoduchá záležitosť, takže vám nič nemôže brániť v poznávaní tohoto krásneho mesta, v ktorom nájdete všetko, čo má správna dovolenka, poznávací výlet, mať.

Rezervujte si už teraz najlacnejšie letenky do Barcelony. Lte

Barcelona je skutočný skvost a právom je označovaná ako “katalánsky poklad¨. Každoročne sem prichádzajú turisti z celého sveta, aby mohli načerpať miestnu energiu, ktorá tu pulzuje na každom kroku. Obľúbený je najmä predĺžený víkendový pobyt v Barcelone alebo potom klasická letná dovolenka na slnkom zaliatych plážach. Barcelona však má čo ponúknúť aj mimo sezóny - pamiatky, skvelé jedlo, zábavu, večerné prechádzky mestom.

Letenky do Barcelony

Do Barcelony je najjednoduchšie sa dostať letecky. Priame lety ponúka Letisko Viedeň-Schwechat a priletíte na letisko El Prat, ktoré je vzdialené asi 13 km od mesta. Lacné letenky do Barcelony ponúka RyanAir a odlety sú priamo z letiska v Bratislave. Tu však prilietate do mestečka Gerona, ktoré je vzdialené približne 100 km od Barcelony. Z letiska Gerona sa ľahko dostanete do Barcelony linkovým autobusom, ktorý vás dopraví na autobusovú stanicu v blízkosti centra. Odtiaľ môžete nasadnúť na metro alebo autobus a dopraviť sa do hotela.

Barcelona pohľadí vaše zmysly

Atmosféru mesta, okrem iného, vytvárajú jeho samostní obyvatelia. Stretnete tu nadaných umelcov, mladých, ale aj starých tešiacich sa zo života a oslavujúcich každý deň. Vaša myseľ sa bude unášať na prúde slobody a neviazanej radosti zo života.

Mietna kuchyňa bude určite skutočným gastronomickým zážitkom pre vaše chuťové poháriky. Typickým španielskym jedlom je slávna paella, ktorú si môžete vychutnať na množstvo spôsobov, z ryže alebo rezancov, s mäsom alebo morskými plodmi, ochutenú zeleninou alebo šafránom. Obľúbené sú jedlá z mäsa na akýkoľvek spôsob, ako napríklad pikantné klobásky chorizo alebo sušená šunka Jamon Serrano. Ako ľahký obed v niektorom z miestnych stánkov vám určite dobre padnú plnené tortillas, typické chlebové placky. Najmä v horúcich mesiacoch vás zaručene schladí španielska paradajková polievka - gazpacho podávaná za studena. Zo Španielska k nám prišli aj slávne tapas, malé chuťovky, jednohubky, ktoré sa servírujú na tisíce spôsobov. Samotnú kapitolu, ale nemenej slávnu, predstavujú španielske vína a typický nápoj na letné horúce večery - sangria, populárny po celom svete.

Čo vidieť v Barcelone

Keď sa povie Barcelona, väčšine sa hneď vybaví Sagrada Família (Chrám Svätej Rodiny), ktorý je nesporne najznámejšou pamiatkou mesta. Toto životné dielo slávneho Antonia Gaudího patrí medzi najväčšie ozdoby Barcelony. Stavebné práce začali už v roku 1882 a pokračujú až dodnes, keďže chrám stále nie je dokončený. Klenby hlavnej lode sú vysoké až 45 metrov a najvyššia veža chrámu má viac ako 170 metrov. Zdobené veže, ktorých Gaudí naprojektoval až 18 symbolizujú Pannu Máriu, Krista a apoštolov. Obdivuhodné sú aj prekrásne stropné obrazce a farebné vitrážové okná, cez ktoré preniká svetlo a dodáva a dodáva chrámu osobité čaro.

Priame lety do Barcelony z letiska Bratislava so spoločnosťou Ryanair.

Veľkým počinom Antonia Gaudího, ktorý daroval Barcelone je secesný dom - Casa Batlló. Dominantná zdobená fasáda, na ktorej sa nachádzajú balkóny v tvare lebiek a nevšedné komíny na streche. Budova, ktorá bola pôvodne navrhnutá ako obytný dom pre Gaudího mecenášov je dnes zapísaná v zozname UNESCO.

Ďalším špecifickým miestom s Gaudího rukopisom je Park Güell (Guellov park). Pôvodne bol navrhnutý ako luxusná vilová štvrť pre barcelonsku smotánku, dnes je tu park, ktorý je tu rozsiahly park s architektonickými prvkami, ktoré doslova vyrážajú dych. Nájdete tu slávny balkón vyskladaný mozaikou z glazovaných keramických črepín alebo skla, farebné domy s fontánou, promenády pokryté stĺpmi v tvare stromov, zvlnené tvary pripomínajúce lávu. Rozkošné sú dva domčeky pripomínajúce perníkové chalúpky. Park sa nachádza na kopci, ale pre turistov sú tu osadené eskalátory, ktorými sa ľahko vyveziete hore. Odtiaľ máte nádhernú vyhliadku na celú Barcelonu a vidno aj chrám Sagrada Família. Do zelenej parkovej časti sa dostanete i bez vstupenky, keďže je verejne prístupná, do Gaudího zdobenej časti budete potrebovať vstupenku.

Katedrála svätého kríža a svätej Eulálie je ďalším obdivuhodným skvostom Barcelony. Je to priestranný halový kostol, ktorý bol dostavaný v štrnástom storočí a je rozdelený na kaplnky. Svätá Eulália je patrónkou Barcelony a práve jej bola venovaná táto katedrála. Jej pozostatky sa nachádzajú v krypte katedrály.

Milovníci umenia by určite mali navštíviť múzeum najslávnejšieho maliara na svete - Pabla Picassa. Museu Picasso (Picassovo Múzeum) sa nachádza kúsok od prístavu, smerom k parku Cuitadella a nachádza sa tu viac ako 4000 umeleckých prác tohto španielskeho maliara, vrátane jeho kresieb z detských čias.

Lacné letenky Barcelona s odletom priamo z letiska v Bratislave.

Pre futbalových nadšencov bude zaujímavá prehliadka Nou Camp, čo je domovský štadión futbalového klubu FC Barcelona.

Ak si chcete torch oddýchnuť od behania po pamiatkach, navštívte miestne pláže v Barcelone a relaxujte pri šume vĺn Stredozemného mora.