Architektúra

Z Düsseldorfu musia byť nadšení všetci obdivovatelia modernej architektúry. Hoci história architektúry sa v tomto meste pohybuje od stredoveku až po 21. storočia. Mnoho typických budov z rôznych období sa zachovalo, niektoré boli prestavané.

V Düsseldorfe sa nachádza množstvo zaujímavých historických budov, staré kostoly, osem mostov dotvárajúcich tvár mesta. A najmä najstarší nemecký mrakodrap, tzv. Hochhaus Wilhelm-Maex-Haus bol dokončený roku 1924 a meria 57 metrov.

Veľkou pýchou mesta je ale jednoznačne dôvtipná moderná architektúra. Na zaujímavé budovy narazíte na mnohých miestach. Najväčšie sústredenie týchto budov však ponúka prístavná štvrť MedienHafen. Prestavby tohto starého prístavu sa ujali svetoznámi architekti a rozhodne sa na tomto projekte vyšantili. Preto neočakávajte nejaký nudný jednoliaty blok s budovami kancelárií. Každá budova je svojím spôsobom iná a na okolí sa nenachádza nijaká podobná stavba.

Zo starého mesta je to k prístavu len kúsok po korze pozdĺž rieky Rýn, ktoré tu obkolesujú mnohé kaviarne a reštaurácie.