Pamiatky v Berlíne zadarmo? Žiaden problém

Pokiaľ máte obmedzený rozpočet, v Berlíne môžete niektoré krásne miesta a pamiatky navštíviť aj bezplatne. V tomto článku sa dočítate o niekoľkých miestach, kde peniaze nepotrebujete.

Kopula Reichstag

Reichstag je sídlom nemeckého parlamentu, z ktorého sa môžete bezplatne vyviesť na jeho terasu. Naskytne sa vám výborný pohľad na celé mesto. K dispozícii máte zadarmo aj audiosprievodcu, ktorý vám povie pár zaujímavostí o budove, parlamente a jeho okolí. Pokiaľ nechcete dlho čakať, prehliadku si môžete rezervovať aj dopredu.

East Side Gallery

East Side Gallery je pamätník, ktorý je označený za najdlhšiu zachovanú časť Berlínskeho múru. Po jeho páde túto časť viac ako 100 umelcov z celého sveta premenilo na galériu pod holým nebom.

Pamätník Holocaustu

Pamätník Holocaustu
Tento pamätník patrí až 6 miliónom židovských obetí Holocaustu. Je postavený z vyše než 2000 betónových blokov. Toto miesto má nezabudnuteľnú silnú atmosféru.

Tiergarten

Tiergarten je park, ktorý sa nachádza v centre mesta. Nájdete tam veľa jazierok a romantických zákutí. Cez leto je tento park centrom schôdzok miestnych obyvateľov, ktorí sa tu opaľujú, popíjajú pivo a piknikujú.

Brandenburská brána

Brandenburská brána počas studenej vojny stála za Berlínskym múrom a predstavovala symbol rozdelenej zeme. Na jej vrchole môžete vidieť majestátnu sochu bohyne víťazstva, ktorá sa nesie v kočiari. Dnes je táto brána symbolom nemeckého zjednotenia.

Koncert vážnej hudby zdarma

Berlínska filharmónia každý utorok presne o 13:00 organizuje bezplatný koncert vážnej hudby. Takisto aj študenti Hochschule für Musik Hanns Eisler niekoľkokrát za týždeň predvádzajú ich umenie na bezplatných vystúpeniach. Pokiaľ si chcete hudbu vypočuť bezplatne večer, v meste nájdete mnoho jazzových podnikov ale aj takých, v ktorých uvidíte rockové koncerty.

Berlínska katedrála

Berlínska katedrála je monumentálna stavba, ktorá je postavená v talianskom renesančnom slohu. Pokiaľ sa chcete kochať aj jej interiérom, bezplatne ju môžete navštíviť počas omše.