Bari

Bari je významným prístavnýmuniverzitným mestom, ktoré leží na Jadranskom mori.

V minulom storočí tu vládol diktátor Mussolini. Za jeho vlády tu bol vybudovaný systém pravouhlých ulíc. Táto časť mesta nie je veľmi zaujímavá, všetky hlavné pamiatky, ktoré sa zachovali, sú umiestnené v historickom jadre hlavného mesta Apulie.

V Bari je v súčasnosti cca 60 kostolov. Medzi najzaujímavejšie patrí ruský kostol, Chiesa Russa, ktorý nájdete na Corso Sicilia. Do roku 1917 bol tento kostol obľúbeným pútnickým miestom.

Bari sa delí na štyri časti. Sever tvorí staré mesto, ktoré sa rozprestiera medzi dvoma modernými prístavmi a krásnou bazilikou sv. Mikuláša a katedrálou San Sabino. V tejto oblasti nájdete bohatý nočný život.

V južnej časti, ktorá sa volá Murattiano, sa nachádza moderné centrum mesta s prímorskou promenádou a nákupnou tepnou, Via Sparano a Via Argiro.

V meste sa nachádza univerzita, významný prístavletisko, ktoré je pomenované podľa pápeža Jána Pavla II. Letisko má dobré spojenia s väčšinou európskych miest. Napriek napredovaniu mesta, obyvatelia žijú podľa dávnych tradícií. Jednou z najznámejších je oslava sviatku patróna mesta, svätého Mikuláša.

lacné letenky bari