Heraklion

V roku 1549 bola postavená dominanta mesta Heraklion. Ide o benátsku pevnosť, ktorá slúžila na ochranu pred napádaním Turkov. Dnes sa tu konajú koncerty a rôzne divadelné predstavenia.

V meste je niekoľko kostolov, medzi najvýznamnejšie patrí kostol sv. Títa. Jeho názov dostal podľa prvého krétskeho biskupa. Počas tureckej okupácie sa kostol využíval ako mešita, no počas zemetrasenia v roku 1856 bola táto stavba zničená. Súčasný kostol bol postavený v roku 1925.

Medzi ďalšie zaujímavé historické stavby patrí benátska loggia z roku 1627, ktorá sa dnes využíva ako radnica. Centrálne miesto spoločenského života mesta sa nachádza na námestí Platia Venizelou.

Turistov najviac láka Archeologické múzeum, Kretikon Museion. Jeho exponáty a zbierky minojskej kultúry sú najrozsiahlejšie na svete. Toto múzeum svojimi exponátmi konkuruje dokonca aj Národnému múzeum v Aténach. Nájdete tu rôzne nálezy, ktoré sú usporiadané v 16 sieňach. Pokiaľ si chcete spraviť dôkladnú prehliadku, vyhraďte si na to celý deň. Do múzea sa veľmi ľahko dostanete aj verejnou dopravou, pretože neďaleko múzea sa nachádza zastávka autobusu.

V kostole na Námestí sv. Kataríny sa nachádza Múzeum sakrálneho umenia. Tu uvidíte jedinečné zbierky malieb. Na tom istom námestí nájdete Historické múzeum, ktoré vám predstaví zbierky ľudového umenia a zbierky z bojov o Krétu.

lacné letenky heraklion