Zoo a zábavné parky na Cypre

Naplánujte si veľké dobrodružstvo a navštívte zoo, zábavné parky a ostatné atrakcie, ktoré Cyprus ponúka. Zoberte svoju rodinu a deti, o dobrú zábavu bude postarané!

Pafos Zoo

Zoologická záhrada sa nachádza len pár minút od mesta Pafos, v meste Peyia. Spoznajte sa so všetkými jej obyvateľmi, ako sú žirafy, opice, krokodíly, klokany biele levy, tigre a mnoho ďalších.

Camel Park

Len 15 minút od letoviska Larnaca sa nachádza Camel Park, ktorý sa postará o zážitok pre celú rodinu. Nájdete tu ihriská pre deti a zvieratká, ako pštrosy, kozy, jelene, poníky, korytnačky alebo vtáky.

Golden Donkeys Farm

Farma sa nachádza v obci Skarina a je domovom pre približne 200 oslíkov. Bola založená najmä preto, aby ochránila vzácny druh oslov pred vyhynutím. Farmu obklopuje botanická záhrada, z ktorej vôňa sa šíri okolím. Oregano, levanduľa, bazalka a ďalšie byliny sprevádzajú návštevníka na každom kroku. Nachádza sa tu i múzeum, kde si môžete zakúpiť suveníry a tiež tradičné výrobky a kozmetiku, ktorá je vyrobená z oslieho mlieka.

Adventure Mountain Park

V tomto parku zažijete skutočné dobrodružstvo - horolezectvo, lukostreľba, paintball a iné zábavné outdoorové aktivity, na ktoré dohliada kvalifikovaný personál. Park sa nachádza v dedinke Kyperounda na úpätí pohoria Troodos. Úžasná príroda v kombinácií s nespočetným množstvom adrenalínových a športových aktivít ponúka nezabudnuteľnú celodennú zábavu pre veľkých aj malých.

Parko Paliatso

Zábavný lunapark ponúka viac ako 25 atrakcií. Tou najpopulárnejšou je Sling Shot. V roku 2010 park získal až 45 metrov vysoké obrie koleso. Park bol založený v roku 1999 a rozkladá sa na 30 000 m2.

Zoo Limassol

Zoo je obľúbenou atrakciou pre všetky vekové kategórie. Je domovom pre viac ako 300 druhov zvierat. V areáli sa tiež nachádza múzeum a stánky s občerstvením.