Štrasburg

Mesto Štrasburg leží na východnej strane Francúzska. Je to kozmopolitné mesto, v ktorom študuje až 4O OOO študentov na 3 univerzitách. Štrasburg je zaujímavé mesto, ktoré skrýva veľa krásnych pamiatok.

Katedrála Notre-Dame de Strasbourg

Táto katedrála pochádza z 11. - 15. storočia. Ide o stavbu, ktorá reprezentuje vrchol gotickej architektúry. Najviac sa na jej stavbe zapísal nemecký architekt Erwin von Steinbach. Práve vďaka nemu katedrála patrí viac k nemeckému štýlu gotickej architektúry.

La petite France

La petite France je štvrť, ktorá je charakteristická krásnymi historickými domami a riečnymi kanálmi.

Námestie Kléber

Toto námestie zdobia zachovalé historické domčeky, vďaka ktorým patrí medzi tie najkrajšie námestia v Európe.

Palác Palais Rohan

Ide o palác, ktorý bol postavený v 18. storočí. Vtedy slúžil ako sídlo arcibiskupov. Dnes sa v ňom nachádza Múzeum maliarstva, remesiel a aj Archeologické múzeum.

Toto historické centrum má pre obyvateľov a aj pre turistov vysokú hodnotu. Patrí dokonca aj na zoznam svetového dedičstva UNESCO.

Architektonicky zaujímavé budovy sú aj najdôležitejšie inštitúcie Európskej únie, ktoré tu sídlia. Od roku 1949 je v Štrasburgu Rada Európy na obranu ľudských práv, v roku 1952 tu bol založený Európsky parlament a v roku 1959 Európsky súdny dvor pre ľudské práva.

štrasburg