Heide Park Resort

Heide Park Resort v Soltau je druhý najväčší nemecký voľnočasový a zábavný park s rozlohou 850 000 m². Zaraďuje sa medzi známe svetové zábavné parky. A pokiaľ máte radi adrenalín a tento druh zábavy rozhodne sa ho oplatí navštíviť.

Park je súčasťou skupiny British Merlin Entertainments Group, ktorá zahŕňa podobné zariadenia, ako sú Alton Towers, Gardaland, Legoland, Sea Life alebo voskové práce Madame Tussauds. Vedúci predstavitelia Heide Parku sú Sabrina de Carvalho, Peter Dunn a Matthew Paul Jowett.

Heide Park Resort ponúka celkovo 40 jázd, ktoré sú zahrnuté do vstupného. K dispozícii je napríklad možnosť diaľkového ovládania miniatúrnych vozidiel vo forme monster truckov po vložení mince. K dispozícii je aj detské ihrisko. Park zvlášť apeluje na rodiny, ktoré sa radi zabávajú prostredníctvom takýchto atrakcií.

Veľkým lákadlom parku je Colossos, drevená horská dráha. S výškou 60 metrov je Colossos najvyššou drevenou horskou dráhou v Európe. Ďalšou atrakciou je veža voľného pádu "Scream", ktorá bola postavená v roku 2003 rekonštrukciou jednej z dvoch vyhliadkových veží. Má celkovú výšku 103 metrov, účinnú výšku pádu 71 metrov a najvyššiu rýchlosť 103-115 km / h.