Zábavný park Asterix

Tento zábavný park je označovaný za najbláznivejší park vo Francúzsku. Je venovaný dvom nepremožiteľným bojovníkom Asterixovi a Obelixovi. Park sa nachádza cca 30 km severne od Paríža v Plailly.

V Zábavnom parku Asterix nájdete 6 rôznych častí:

Egypt

V časti, ktorá je zasvätená Egyptu nájdete horskú dráhu Oziris, ktorá dosahuje rýchlosť 90km/hod. V Egypte si prídu na svoje aj najmenší milovníci adrenalínu. Čaká na nich horská dráha SOS Numérobis.

Cestovanie v čase

V tejto časti budete cestovať v čase od stredoveku až po 19. storočie. Nadýchnete sa čerstvého vzduchu v Oxygénariu, a potom môžete pokračovať do závratných výšok na Chaises Volantes.

Rímska ríša

Rímsku ríšu objavíte pod dohľadom Caesara a všetci sa môžete zúčastniť rôznych prijímacích skúšok vytvorených cisárom.

Staroveké Grécko

V tejto časti sa prenesiete do Starovekého Grécka a pokiaľ budete mať dosť odvahy, môžete vyskúšať atrakcie Tonnerre de Zeus a Vol. d'Icare. Rozhodne vezmite celú rodinu do divadla Poseidon, kde si vychutnáte nádherný vzdelávací program.

Svet Vikingov

V zemi Vikingov je zábava a vzrušenie pre každého. Starší návštevníci si môžu vyskúšať vzdorovať búrke na húpajúcej sa lodi a mladší zažijú dobrodružstvo na palube Drakkars.

Svet Galov

Behom tejto cesty zistíte, ako Aterix žil, budete putovať osobným životom Asterixa, Obelixa a všetkých jeho priateľov. Čaká na vás bobová dráha Trace du Hourra a aj mokrá jazda na Menhir Express .