Tenerife

Ostrov Tenerife je najzelenší ostrov spomedzi Kanárskych ostrovov. Na ostrove je celoročne príjemná klíma, preto má prezývku "ostrov večnej jari". Na ostrove sa môžete kochať prekrásnou prírodou, lesmi, banánovými plantážami, exotickými plážami a celkovo krajiny vulkanického pôvodu.

Pláže

Keďže je ostrov sopečného pôvodu, piesok na plážach je väčšinou tmavý. Výnimkou sú niektoré pláže, na ktoré sa dováža svetlý jemný biely piesok až zo Sahary. Jedným takýmto miestom je Playa de las Americas, ktoré sa nachádza na juhu Tenerife. Ak radi surfujete, na svoje si prídete na pláži El Medano, na ktorej vládnu divoké vetry.

Príroda

Na ostrove sa nachádza najväčší národný park Španielska - Teide. Zaberá takmer 14 000 hektárov. Národný park je ideálny na prechádzky, náročné výstupy ale aj celodenné túry. Nájdete tu niekoľko turistických trás, ktoré sú farebne vyznačené podľa náročnosti.

Nájdeme tu aj najvyšší vrch Španielska - Pico de Teide. Dosahuje výšku 3718 metrov nad morom. Vďaka vulkanickému pôvodu tejto hory, uvidíte na vlastné oči vytekať žeravú lávu.

Ďalším zaujímavým miestom na Pico de Teide je medzinárodné astronomické observatórium. Toto miesto je sprístupnené verejnosti a počas prehliadky vám vedci veľmi radi ukážu žiariacu hviezdnu oblohu.

Pokiaľ sa rozhodnete tento vrch navštíviť, nemusíte sa báť náročného výstupu. Až na vrchol ide lanovka. Počas cesty môžete sledovať zmeny krajiny v závislosti od nadmorskej výšky.

akciové letenky Tenerife