Červená pláž (Kokkini Paralia)

Červená pláž je pravdepodobne jednou z najznámejších a najkrajších pláží na ostrove Santorini. Nachádza sa na južnom pobreží ostrova, len pár krokov od archeologického náleziska Akrotiri.

Červená pláž za svoj názov vďačí do červana sfarbeným skalám, ktoré ju obklopujú. Je úzka a pokrytá tmavým vulkanickým pieskom a kamienkami. Na pláži možno skutočne pozorovať dokonalú hru farieb, od červených skál cez šedé až čierne kamienky, ktoré postupne miznú v modrej hladine Egejského mora. Rovnako fascinujúci je i tunajší podmorský život, preto je toto miesto obľúbené pre šnorchlovanie a potápanie.

Rozlohou malá pláž je počas hlavnej sezóny zaplavená turistami. Za poplatok si možno prenajať slnečník a lehátko, alebo si môžete vybrať pokojnejšie miesto, z ktorého sa budete kochať výhľadom na pláž a jej okolie.

Na pláž sa ľahko dostanete autom a hneď na jej začiatku sa nachádza parkovisko. Počas cesty sa vám budú otvárať úchvatné výhľady na kalderu tak, ako je tomu na väčšine miest na Santorini. Dostať sa sem môžete aj loďou, ktorá sa plaví z prístavu Akrotiri.

Neďaleko pláže sa nachádza známe archeologické nálezisko Akrotiri, ktoré sa prezýva “grécke Pompeje¨. Predstavuje najznámejšiu a najvýznamnejšiu pamiatku nielen na Santorini ale i v celom Grécku.